Ķirsis māj sveicienus no Kobes zooloģiskā dārza, kurp 12 cilvēku delegācija devusies apciemot ziloni; iedzīvotājos neizpratne – kurš apmaksā šo “ekskursiju”?

“Sveiciens Rīgai no mūsu mīļās Zuzītes, lūšiem Al un Ber, un @kobeojizoo! Zuze ir pie labas veselības un ir absolūta Kobes iedzīvotāju, apmeklētāju favorīte un ļoti mīlēts zilonis. Satiekot rīdziniekus, Zuze steidza “sarokoties” ar snuķi – šķiet patiesi priecājas mūs redzēt!”, sociālajos tīklos sveicienus no Japānas mājās palikušajiem nodokļu maksātājiem priecīgi māj Rīgas mērs Vilnis Ķirsis, pievienojot fotogrāfijas ar pārējiem smaidīgajiem un apmierināta izskata līdzbraucējiem – delegācijā pavisam ir 12 personas.

Taču rīdziniekus šie sveicini neiepriecināja. Gaidītās sajūsmas vietā tas raisījis sašutumu – kāpēc pilsētas vadība šajos sarežģītajos laikos, kad valdība aicina būt taupīgiem un gatavoties jostu savilkšanai, Rīgas mērs Ķirsis, vicemēre Ozola ar pavadoņiem kuplā skaitā devušies uz Rīgas sadraudzības pilsētu Kobi Japānā, kur tostarp pastaigā zoodārzā apciemota reiz Latvijā dzīvojusī ziloņmāte Zuze.

Komentāros zem Rīgas mēra ievietotajiem attēliem soctīklos vērojama neizpratne, cik šāds brauciens ir izmaksājis un kāpēc vispār bija turp jādodas.

Rīga un Japānas pilsēta Kobe šogad svin sadraudzības piecdesmito gadadienu. Par godu šim notikumam uz Kobi novembra sākumā bija ielūgta Rīgas domes un uzņēmēju delegācija, kas vizītes laikā arī apciemoja Latvijas galvaspilsētas zoodārzā dzimušo un Japānā ļoti slaveno zilonīti Zuzi, pasniedzot viņai sirsnīgu dāvanu no dzimtenes – koka bluķīti ar iegravētu apsveikumu, līdzīgu tam, ar kādu mēdza rotaļāties bērnībā, vēsta informācija portālā Riga.lv.

Rīgas pašvaldības un uzņēmēju delegācijas vizītes laikā notika vairākas nozīmīgas tikšanās, ceremonijas un pasākumi, kas ir nozīmīgs solis abu pilsētu ilgtermiņa sadarbībā ekonomikā, inovācijās, izglītībā un kultūrā, kā arī veicina Rīgas atpazīstamību Japānā.

Rīgas domes pārstāvji tikās ar Kobes mēru Hisamoto, lai pārrunātu sadarbību attīstības un inovāciju jomās, kā arī apmainītos ar simboliskām dāvanām. Notika sesija par jaunuzņēmumu un inovāciju ekosistēmām, kur abu pilsētu pārstāvji dalījās pieredzē un idejās par uzņēmējdarbības atbalstu, kā arī izglītības jomu ekspertu tikšanās. Tāpat amatpersonas kopīgi atklāja īpašu skaņu-foto izstādi, kas izcels Rīgas un Kobes pilsētu kultūras mantojumu. Izstādes atklāšanā ar muzikālu priekšnesumu piedalījās kora “Balsis” pārstāvji.

Notika arī Latvijas-Japānas biznesa forums, kur kopā ar JETRO organizāciju, kas strādā ar mērķi sekmēt Japānas uzņēmumu eksportspēju starptautiskajos tirgos, Latvijas pārstāvjiem bija individuālas tikšanās un prezentācijas, lai attīstītu sadarbību starp abu valstu uzņēmējiem un paplašinātu investīciju iespējas.

Vizītes noslēgumā tika apmeklēti Kobes Biomedicīnas inovāciju klasteri, Valsts pētniecības un attīstības aģentūra, kā arī Rīgas pārstāvji iepazinās ar Sannomijas centra rekonstrukciju un pilsētplānošanas pieredzi.

Abu pilsētu sadraudzība aizsākās 1974. gada 18. jūnijā un kopš tā laika ir augusi, attīstījusies un stiprinājusies, aptverot dažādas abām pilsētām svarīgas jomas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments