Elita Dreimane: Par to, kas notiek mūsu valstī

Elita Dreimane

Elita Dreimane, juriste, bijusī Latvijas Valsts kancelejas direktore

Pati esmu strādājusi Latvijas valsts pārvaldē divdesmit gadus. Izgājusi karjeras ceļu no vecākā referenta līdz Valsts kancelejas direktorei, tomēr tādu tiesisko nihilismu, kāds visos varas līmeņos valda patlaban, – neatceros.

Valdības nesamērīgi lielās pilnvaras, kad Ministru kabinets lemj jautājumus, kas pēc Latvijas Satversmes ir tikai un vienīgi likumdevēja kompetencē, attieksme pret tiesu varu un atļaušanās kritizēt tiesnešus par pieņemtajiem nolēmumiem, parlamenta ignorance pret vairāku desmitu tūkstošu iedzīvotāju paustajām iniciatīvām platformā “Mana balss”, darbinieku atbrīvošana no darba par varai nevēlamu uzskatu paušanu, u.t.t. Uzskaitījumu varētu turpināt. Vai tādu mēs iedomājāmies nākotnes Latviju 1990.gadā? Pat murgos – NĒ!

Ir tikai pašsaprotami, ka šāda valdošo aprindu arogance rada pretestību lielā sabiedrības daļā, kuru valdošās aprindas ar saviem publiskajiem izteikumiem vēlas ierindot aprobežotu, neizglītotu, sazvērestības teorijas salasījušos ļautiņu kastā. Pretestība kļūst aizvien lielāka, jo atbilžu uz jautājumiem, kurus šī sabiedrības daļa uzdod, NAV.

Tā vietā tiek noteikti aizvien jauni un stingrāki ierobežojumi, – nu jau tie skar arī mūsu bērnus un viņu tiesības uz bezmaksas pamata un vidējo izglītību. Ir tikai loģiski, ka daļa no sabiedrības, kura atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem nav saņēmusi un kura neuzskata sevi par nedz par aprobežotu, nedz par neizglītotu, APVIENOJAS, lai organizētā veidā paustu savu nostāju par to, kas notiek mūsu valstī.

Latvija ar savu šodienas atmodu nav unikāla. Mostas visa pasaule! Vērojot politiskos notikumus gan Latvijā, gan pasaulē, domāju – ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kuram ir dārga Latvija un tās nākotne, iekšēji ir noformulējies viedoklis par notiekošo. Un ir pienācis laiks TO PAUST. Turklāt paust skaidri un nepārprotami – NELAIPOJOT. Latvija – tās nav personas, kuras ieņem augstus valsts amatus. Latvija vispirms ir Latvijas tauta – ikviens no mums! Tautas vairākuma viedoklis – tas ir pamats un jēga jebkuras valsts pastāvēšanai.

Nav svarīgi, ko kāds pasaulē ir iedomājies īstenot, – MUMS JĀIESTĀJAS PAR LATVIJU, kura mums bija, ir un būs pirmajā vietā! Mums jāiestājas par demokrātijas vērtībām un cilvēktiesību prioritāti! Par tiesībām PAŠIEM lemt par savu un savu bērnu dzīvi un ķermeņiem!

Jo vairāk būs drosmīgu cilvēku, kuri nebaidīsies paust savu viedokli un iestāties par sevi, saviem bērniem un mūsu mīļo Latviju, jo lielākas iespējas mums kopīgiem spēkiem nosargāt mūsu valsti. IR PIENĀCIS LAIKS!

Svēts mantojums šī zeme mums.

DIEVS, SVĒTĪ LATVIJU!

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Topmodele
Topmodele

Visticamāk, ka tas ir centiens piekļūt tuvāk silei. Pēc izmešanas no Valsts kancelejas šo fiksi savāca Mr.Ruk-ruks uz Latvijas gāzi. Par ko tas liecina, visi paši var saprast. Bet tas nav tas, ko blondā galviņa vēlas. Vajag sili, sili un vēlreiz sili, un jo tuvāk tai, jo labāk.

Jānis Blauss
Jānis Blauss

Aicinu balsot par A.Šleseru. Citas alternatīvas nav, lai valdībā neparādītos kārtējie kariņi bordāni, pavļuti, reiri un pārējie švaļi, kuri nezin, nemāk un negrib! Domāju, ka Šleseram būs pietiekami stipra opozīcija, lai viņš censtos pildīt solīto un gūtu tautas atbalstu.
Tiem kakātājiem, kuri šobrīd necenzēti un anonīmi izsakās par viņu iesaku turpināt dzert savu aļiņu, pirst dīvānā un klusiņām novērot notiekošo, jo jēgas no jums nav bijis un nebūs nekādas.

Kasiņš
Kasiņš

Iesaku paturēt savu viedokli pie sevis, pastulbais neveiksminiek…

Gada glezna
Gada glezna

Vai var būt vēl sliktāk?
Acīm redzot Kariņš ar Levitu gatavo iedzīvotājus Krievijas pievienošanai.
Citādi šo marasmu nav iespējams loģiski formulēt.

Jābūt pilnīgam plānprātiņam, lai iedomātos, ka Šlesers ir labāka alternatīva.
Tas nemazinās sabiedrības niknumu uz valdību. Te es nerunāju par aptaurētajiem pietuvinātajiem, kas iedomājas, ka varēs aizbēgt uz ārzemēm kā to izdarīja Afganistānas galva.

Ķemme
Ķemme

Nu nevajag patiešām ar tik gaišu galviņu atkal cnsties kaut ko saprast vai nojaust , kas notiek vastī un ko vajadzētu darīt. Te jau pat petracičai līdzi nevelk, bet tik ļoti gribās runāt, tik ļoti, ka pilnīgs negals Varbūt labāk tomēr pievērstiesierastākai atlaidīšu ķemmēšanai

sabbs
sabbs
Mona
Mona

Kā lai nebalso par Šleseru , pret šo kliķi , 10 000 cilvēku protests vēl ir par mazu !

Mona
Mona

kā lai nebalso par Šleseru , nevis šo huntu ! 10 000 cilvēku protests šai kliķei vēl ir par mazu !