Apstiprināti Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti

Staķis

Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija nolēma apstiprināt domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus, pēc tam, kad kopējiem rezultātiem tika pieskaitītas iepriekš par nederīgām atzītās balsis no trīs vēlēšanu iecirkņiem.

Saskaņā ar likumu jaunie vēlēšanu rezultāti ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc vēlēšanām nosūtāmi publicēšanai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.  Savukārt ne agrāk kā 10 dienas un ne vēlāk kā 20 dienas pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam jāuzaicina jaunievēlētie deputāti uz pirmo domes sēdi.

Rīgas domes vēlēšanas norisinājās šā gada 29.augustā. Pēc tam, kad tika konstatētas problēmas ar korektu vēlēšanu aplokšņu apzīmogošanu trijos iecirkņos, četri politiskie spēki pārsūdzēja vēlēšanu rezultātus.

Ceturtdien, 17.septembrī, Rīgas Kongresu namā, pamatojoties uz Administratīvās apgabaltiesas spriedumiem, notika iepriekš par nederīgajām atzītajās aploksnēs ievietoto biļetenu balsu pieskaitīšana. Trijos iecirkņos neapzīmogotajās un nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto biļetenu pieskaitīšana vēlēšanu rezultātiem gan neietekmēja jaunievēlētās Rīgas domes provizorisko sastāvu.

Līdz ar to pēc 661 iepriekš par nederīgu atzītas vēlēšanu aploksnes atvēršanas un tajās esošo biļetenu saskaitīšanas nav mainījies ne partiju iegūto mandātu sadalījums Rīgas domē, ne arī pašvaldībā ievēlētie deputāti, vien dažiem sarakstiem iegūtais vēlētāju atbalsts pamainījies par kādu procentpunkta simtdaļu.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” (APP) apvienotais saraksts, kuram seko “Saskaņa” un “Jaunā vienotība”.

Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki. APP saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, “Saskaņa” iegūs 12 domnieku krēslus, “Jaunā vienotība” – desmit, Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts – septiņus, “Gods kalpot Rīgai” piecus, bet Latvijas Krievu savienība un Jaunā konservatīvā partija – katra pa četrām deputātu vietām.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar