Alvis Hermanis sociālajos tīklos dalījies ar kustības “Bez partijām” programmas pamatprincipiem:
1. Vēlēšanu kārtības maiņa,- turpmāk balsojot nevis par partiju listēm, bet konkrētiem cilvēkiem.
2.Tiks pārskatīts visu to mediju (gan sabiedrisko, gan privāto) valsts finansētais atbalsts, kuri (jo īpaši priekšvēlēšanu laikā) nav ievērojuši objektivitāti un tendenciozi pārstāvējuši kādas atsevišķas partijas intereses. Turpmāk tiks piedāvāts jauns modelis mediju finansēšanai, kas pārstāvēs visas sabiedrības, ne tikai atsevišķas tās daļas, intereses.
3.Vispārēja reforma visās ierēdniecības un citās valsts, pašvaldību, citu institūciju struktūrās. Nevis caur kārtējiem apmaksātiem birokrātiskiem auditiem, bet kā politiskās gribas lēmums. Birokrātija tiek skaitliski samazināta (caur funkciju atcelšanu) un visa veida regulēšana tiek maksimāli pārskatīta. Atstāt valsts kontroli tikai tur, kur tas patiešām nepieciešams. Personīgās ierēdņu atbildības mehānisma izveidošana.
4.Uzņēmējdarbības videi un jaunām ekonomikas veicināšanas idejām viss iespējamais likumdošanas un izpildvaras atbalsts. Tikt vaļā no likumiem un ierēdņiem, kuri bremzē un kaitē Latvijas valsts un iedzīvotāju labklājības vairošanai.
5.Ārpolitikā koncentrēties un aktivizēt drošības un ekonomisko sadarbību ar mūsu galvenajiem partneriem – ASV, Baltijas valstis, Somija, Polija, Ukraina, Izraēla. Jo īpaši militārās sadarbības jomā. Nav mums tādu resursu, lai vienādi līdzvērtīgi sadarbotos ar visiem, tāpēc jāizvēlas īstie draugi.
6.Izveidot stingrus noteikumus emigrācijas ierobežošanai, lai valstī uz palikšanu iekļūtu tikai tai lojāli un tai noderīgi cilvēki.
7.Pasludināt ideoloģisko plurālismu kā normu un pielīdzināt to reliģiskai un uzskatu brīvībai. Visi viedokļi, kas attiecas uz vērtību sistēmu, ir vienlīdzīgi un nav viena pareizā. Katram tiesības uz savējo. Mēs ticam, ka, pastāvot neierobežotai viedokļu dažādībai, skaitliskais vairākums vienmēr būs veselā saprāta pusē.
8.Izveidot ekonomiskus mehānismus, kas visus Latvijas pilsoņus padara par šīs valsts “akcionāriem” un stimulē ideju par kopējo labumu, liekot to vismaz līdzās personīgam labumam.
9.Visi lēmumi un likumi turpmāk tiek pieņemti nevis kādu ārvalstu organizāciju, bet tikai Latvijas valsts interesēs un par labu Latvijas iedzīvotājiem un viņu ģimeņu labklājībai.
10.Atvērt sirdi un izturēties pret visiem pārējiem Latvijas pilsoņiem kā pret saviem ciltsbrāļiem un māsām. Pat ja viņi dīvaini uzvedās un runā.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Vingrinājumi tautsaimniecībā ir vāji, labāk tieciet galā ar Saeimas sastāvu un nedariet to kas jums ir par smagu.
Vispirms cienijami izvadīsim Vienotības bandu uz mēslaini !
Katrs punkts jāizstrādā detalizētāk.Jāņem palīgā juristi, kā atbrīvoties no nejēdzīgajiem likumiem un noteikumiem,kuros mūs sapinušas bezatbildīgās un nekompetentās saeimas.
Ir traki… izcilība vienā, nenozīmē nemaldību citā
Diemžēl viss sāk izskatīties pēc vecas zupas uzsildīšanas.
Hermanis – Artuss Kaimiņš,
Šmits – Aldis Gobzems.
Priekšlikuma neviena. Tik vēlmes. Izklausās pēc kārtējiem solītājiem.
Trūkst viens būtisks punkts – jāizbeidz likt visiem visu ēst ar karoti jeb nedrīkst taisīt Prokrusta gultas un tajās iedabūt visus uzņēmējus, visus iedzīvotājus, utt.
Loğiski priekšlikumi , lai uzlabotu Latvijas politisko kultūru , ekonomiku ; nozares jāvada profesionāļiem , nevis politikāńiem !
Ir jābūt mehānismam kā nederīgus (faktiski ļaunprātīgus deputātus noņemt no trases). Deputātu atsaukšanas mehānisms kā liecina vēsturiskā pieredze nestrādā. Mans priekšlikums – līdz ar saeimas vēlēšanām vēlētāji nosaka esošād saeimas 10 sliktākos deputātus. Šiem cilvēkiem jāliedz kļūt par seputātie 5 gadus gan saeimā, gan pašvaldībās. Šo priekšlikumu saprotams var uzlabot, tikai jāņem vērā negatīvā senās Grieķijas pieredza ar ostarķismu.
Es teiktu, ka vispirms deputātu skaitu jāsamazina uz pusi, bet ne līdz 50, bet līdz tuvākajam pirmskaitlim ( lai nevar sadalīt vienādi ), tātad… hmmm… laikam 47 vai 53, ja nekļūdos. ;-)
Jā, te jau redzams uzreiz līmenis. Tas neatšķir emigrāciju no imigrācijas….Duraks. pie kam militārā sadarbība ar žīdiem arī liekas aizdomīga, nesen tak piedāvāja šeit tādu kā Jeruzalemi 2 ieviest.
Šis ir Broka biznesa projekts. Pārējie ir tādi kā pievāvuļotāji, teikšu tā. Jā, vāji cilvēki, kuriem grūtības ar naudiņām. Nevajag viņu finansu rādītājus aplūkot, paskatiet Zodiaka zīmi…. ZIVIS. Nu, Broks ir Lauva. Ilgtspēja – nulle. Toties tos jefiņus apvārdojis būs gan. Un pēc tam pateiks – a ko tad es – to tie vella hermaņi un citi cūkas, es neko. :-)
Un kas tad izstrādās jauno vēlēšanu kārtību? Vienotība? Vai Broks? Nu tad esiet konkrēti un piedāvājiet savu redzējumu.