Ādažos domi atkal vadīs Sprindžuks

Māris Sprindžuks

Ādažos pēc „Reģionu alianses” (RA) deputātu iniciatīvas tika sasaukta domes ārkārtas  sēde, kuras laikā tika izteikta neuzticība esošajai vadībai – Ādažu  domes priekšsēdētājam Normundam Zviedrim („Vienotība”) un priekšsēdētāja vietniecei Karīnai Sprūdei („Saskaņas centrs”). Par domes priekšsēdētāju tika ievēlēts  Māris Sprindžuks (ZZS), par priekšsēdētāja vietnieku  – Pēteris Balzāns (RA).

RA deputāti uzskatīja, ka līdzšinējā vadība nespēja nodrošināt saimniecisku un atbildīgu domes darbību iedzīvotāju interesēs.

„Mēs centāmies palīdzēt gan ar padomu, gan aicinājām koalīciju uz  konstruktīvu kopēju sadarbību, bet mūsu piedāvājums neguva atsaucību. 

Turpinot vadīt domes darbu līdzšinējā stilā, pastāvēja nopietns risks  destabilizēt situāciju pašvaldībā  – gan investīciju projektu  realizācijā, gan cilvēkresursu piesaistē, ko arī apliecina saņemtie  vairākkārtējie aizrādījumi no finanšu stabilizācijas uzrauga. Mēs  visi domes deputāti kopā saskaņojām un apstiprinājām Ādažu pašvaldības  budžetu ar konkrētiem uzdevumiem un mērķiem, tomēr tas šobrīd netiek  realizēts atbilstoši plānotajam,” uzsver RA pārstāvis Jānis Ruks.

“Reģionu alianse” Ādažu novada domē veidoja koalīciju iepriekšējā sasaukumā, bet pēc 2013.gada jūnijā notikušajām vēlēšanām nonāca opozīcijā, kad Sprindžuks no piecām partijām izveidoja koalīciju bez “Reģionu alianses”. Paša veidotā koalīcija Sprindžuku gāza no amata šā gada janvārī, viņa vietā ievēlot Normundu Zviedri („Vienotība”).

Tagad Sprindžuks amatā ievēlēts ar astoņām deputātu balsīm par, četri koalīcijas domnieki balsojuši pret, bet trīs koalīcijas deputāti uz sēdi vispār nebija ieradušies.

Kā Latvijas Radio atzina pats Sprindžuks, spēku samērs pašvaldībā vairākkārt mainījies, bet „slimības palikušas tās pašas vecās”.

Kā savus pirmos darbus, atgriežoties Ādažu mēra amatā, Māris Sprindžuks redz ielu un gājēju celiņu sakārtošanu, kas neritot tik strauji, kā gribētos, kā arī samilzušo problēmu risināšanu ar Tallinas šoseju, kuras abās pusēs attīstījusies pilsēta, bet dialogs ar valsts iestādēm par iedzīvotāju un braucēju interešu līdzsvarošanu līdz šim nav sekmējies.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar