Polijas Seims atbalsta medicīniskās marihuānas legalizāciju

marihuāna

Polijas parlamenta apakšpalāta Seims, kurā vairākums ir konservatīvajiem, ceturtdien atbalstīja marihuānas legalizāciju medicīniskiem nolūkiem noteiktos apstākļos.

Likumprojektu atbalstīja 440 deputāti, divi balsoja «pret», bet viens atturējās.

Likumprojekts, kuram vēl jāgūst augšpalātas Senāta un valsts prezidenta atbalsts, paredz atļaut medicīniskās marihuānas iegādi tikai ar recepti. Šie medikamenti tiks pagatavoti, izmantojot importētas sastāvdaļas.

Likumprojektā nav paredzēta marihuānas lietošana izklaidējošiem nolūkiem, vēsta rappler.com.

Likumdevēji arī noraidīja likumprojekta tekstā iekļauto iespēju Polijā audzēt medicīniskiem nolūkiem domātu marihuānu.

Likumprojektu pērn iesniedza par politiķi kļuvušais reperis Pjotrs Marzecs Lirojs, kurš tolaik pārstāvēja rokmūziķa Pāvela Kukiza vadīto kustību «Kukiz’15», bet šobrīd ir neatkarīgais deputāts.

Sabiedriskās domas aptaujā janvārī tika noskaidrots, ka 78% poļu uzskata, ka piekļuve marihuānai būtu jālegalizē.

Diskusijas par marihuānas lietošanu medicīniskiem nolūkiem pastiprinājās 2015.gadā, kad Varšavas bērnu slimnīcā no darba tika atlaists ārsts, kurš, neziņojot priekšniecībai, bija izsniedzis marihuānu epilepsijas slimniekiem.

Diskusiju atkārtoti atjaunoja kreisais deputāts Tomašs Kalita, kurš cieta no smadzeņu audzēja un 2017.gada janvārī nomira.

Pērn Polijas veselības ministrs pakļāvās spiedienam un apstiprināja kompensāciju piešķiršanu noteiktai ārstēšanai, kurā iekļauti marihuānā bāzēti medikamenti, kas importēti tikai pēc pacienta lūguma un pēc ministrijas atļaujas saņemšanas.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar