Par marihuānas dekriminalizāciju ir jādiskutē, atzīst politiķi

marihuāna

Aptuveni 15% Latvijas jauniešu lieto marihuānu – par Eiropas Narkotiku un narkomānijas centra pētījumā secināto jau vēstījām. Nu par to, šķiet, uzzinājuši arī politiķi. Taču līdz nopietnām sarunām par marihuānas dekriminalizāciju, visticamāk, ir ļoti tālu.

Raidījumam TV3 Ziņas uzrunātie politiķi iespējamo marihuānas dekrininalizāciju valsta mutē kā karstu kartupeli. Izglītības ministrs pauž neviltotu pārsteigumu par situācijas nopietnību. Savukārt Iekšlietu ministrija pieļauj, ka nākotnē varētu sākt diskutēt par marihuānas dekriminalizāciju, taču šī ideja būtu jāvirza Veselības ministrijai.

Izglītības ministram ziņa par straujo zālītes pīpētāju pieaugumu jauniešu vidū bija pamatīgs pārsteigums. Viņš cīņu pret marihuānu pielīdzina iepriekšējiem cīniņiem pret “spaisu”.

“Mani izbrīnīja šis cipars, biju domājis, ka tas ir mazāks. Jājautā, cik objektīva aptauja, bet skaitļi ir satraucoši. Pirms laika, visi kopā strādājot, tikām galā ar vieglajām narkotikām, tad šis ir satraucošs fakts, par ko jādomā,” atzīst izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Iekšlietu ministrijā uzsver, ka valsts pozīcija nav mainījusies, tomēr agri vai vēlu diskusijai par šo tēmu būs jānotiek. Pat Vācijas policijas arodbiedrība aicinājusi “zāli” dekriminalizēt, jo likumsargi vairs nespēj izķert un sodīt visus pīpmaņus.

“Šis rādītājs jāliek kontekstā ar diskusiju, kas notiek gan globāli, gan reģionāli par marihuānas dekriminalizāciju. Šeit mēs akcentu liekam – jābūt atbildēm, cik lielā mērā veselības sektors gatavs šāda veida izaicinājumiem,” norāda Iekšlietu ministrijas Valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs.

Veselības ministre, kura šodien atgriezās darbā pēc ģimenes pieauguma, par marihuānas straujo izplatību nav pārsteigta – tik tiešām, tendences ASV, kur daudzos štatos zālīte ir legāla gan medicīnas, gan atpūtas mērķiem, gan Eiropā, arvien virzās liberālākās sliedēs.

“Lai varētu tēmu aktualizēt, jābūt pietiekami nobriedušai sabiedrībai par dekriminalizāciju. Vēl neesam to sasnieguši. Pati kā pusaudža mamma teiktu, ka tam vēl ir par ātru, bet tas, ka diskusijai sabiedrībai jābūt, kā uz situāciju raudzīties, kādu palīdzību sniegt, jo problēmas ievelkas un sabiedrība cieš,” teic veselības ministre Anda Čakša.

Latvijā strauji izplatās ne tikai zālītes lietošana, bet arī ražošana. Pašmāju nelegālie audzētāji apgādā pat Skandināvijas tirgu. Likumsargi regulāri uziet audzētavas, pēdējais skaļākais gadījums bija martā, kad netālu no Lietuvas tika atrasta siltumnīca ar 663 marihuānas stādiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: TV3 Ziņas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

50. gados mācījos toreiz Rīgas 4. pamatskolā, tagadējā Āgenskalna Valsts ģimnāzijā . Klasesbiedrs ,5.kl.skolēns, smēķēja marihuānu elpceļu slimības dēļ , pat neizejot no klases . Kopš tā laika jau no tālienes pazīstu zālītes smaržu, ja to var saukt par smaržu.