“New York Times” redaktoru padome pieprasa marihuānas legalizāciju

ASV ietekmīgākais laikraksts ir pieprasījis marihuānas legalizāciju, kas varētu pielikt punktu cīņai pret marihuānu, kas turpinās jau kopš 1937. gada.The New York Times redaktoru padome ir pieprasījusi pārtraukt marihuānas aizliegumu, piebilstot, ka pašreizējais aizliegums “rada lielu kaitējumu sabiedrībai, jo marihuāna ir mazāk kaitīga nekā alkohols”. Laikraksta redaktora Endrjū Rozentāla emuāra ieraksts vēsta, ka lēmums par labu marihuānas atbalstam “tapis ļoti ilgi” un, “tā kā arvien vairāk štatu legalizēja marihuānu, mēs sapratām, ka šai lietai ir jāpieiet nacionālā mērogā.”

Padome pēc visu legalizācijas priekšrocību un trūkumu apsvēršanas nolēmusi iestāties par labu marihuānas legalizācijai. The Times apzinās arī iespējamo marihuānas ļaunprātīgu izmantošanu, tai skaitā arī to, ka marihuānu varētu smēķēt mazgadīgie. Šī iemesla dēļ padome iestājas par likumu, kas aizliegtu lietot marihuānu cilvēkiem, kas nav sasnieguši 21 gada vecumu. Saistībā ar citām veselības, sociālajām un juridiskajām problēmām padome vēsta, ka “nav vienas atbildes, taču tādas nav arī tabakas vai alkohola jautājumā.”

2012. gadā ASV  tika veikti 658 000 aresti par marihuānas glabāšanu, salīdzinot ar tikai 256 000 arestiem par kokaīna un citu tamlīdzīgu narkotiku glabāšanu. Vairumā gadījumu aresti balstīti uz rasistiskiem aizspriedumiem – tiek aizturēti jauni melnādainie vīrieši, kuriem līdz ar to tiek sabojāta dzīve, kā arī tas rada jaunas noziedznieku paaudzes.

The Times ir lielākais laikraksts ASV, kas iestājas par marihuānas legalizāciju, ņemot vērā izdevuma konservatīvo pagātni.

Ņemot vērā The Times ietekmi, laikraksta atbalsts marihuānas legalizācijai var izraisīt politisko vētru. The Times dod priekšroku marihuānas legalizācijai un alkohola aizliegumam.

Pie raksta redzams ASV karogs, kur zvaigznes pārvēršas par marihuānas lapām, un rakstā ir teikts:
“ASV bija nepieciešami 13 gadi, lai nāktu pie prāta un atceltu aizliegumu. 13 gadi, kuru laikā cilvēki turpināja dzert un parasti, likumu ievērojoši cilvēki kļuva par noziedzniekiem. Noziedzības tīkls turpināja zelt un plaukt. Ir pagājuši vairāk nekā 40 gadi, kopš ASV Kongress aizliedza marihuānu, un tas ir nodarījis lielu kaitējumu sabiedrībai, jo šī viela ir ievērojami mazāk kaitīga nekā alkohols.”

The Times noslēdz rakstu, piebilstot, ka “ir pienācis laiks pārskatīt šo aizliegumu.”

2012. gadā Baraks Obama atzina, ka marihuānas lietotāju vajāšana štatos, kuros tā ir atļauta, nav viņa prioritāte. “Mums ir lielākas problēmas, par ko uztraukties.”

The New York Times redaktoru padomes atbalsts marihuānas legalizācijai ir vēl viens svarīgs solis, kas var ieviest izmaiņas ASV marihuānas likumā.

Avots: The Huffington Post

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar