Maskavā ar marihuānu aizturēto Bi-2 solistu soda par noteikumu neievērošanu sporta pasākumā

marihuāna

Maskavas tiesa piespriedusi 3000 rubļu (46 eiro) naudas sodu rokgrupas Bi-2 solistam Jegoram Bortņikam. Mūziķis tika aizturēts stadionā Otkritije Arena pirms futbola mača, jo pie viņa atrada 0,5 gramus marihuānas.

Maskavas Tušinas rajona tiesa Bortņiku, kura skatuves vārds ir Ļova Bi-2, notiesājusi par skatītāja uzvedības noteikumu pārkāpšanu oficiālu sporta pasākumu laikā. Par to paredzēts naudas sods no 3000 līdz 10 000 rubļu (46 līdz 155 eiro) vai sabiedriskie darbi līdz 160 stundām.

Grupas Bi-2 solists netika tiesāts pēc Krievijas administratīvo pārkāpumu kodeksa panta “Nelikumīga narkotisko vielu aprite”, kas paredz naudas sodu 4000 līdz 5000 rubļu (63 līdz 79 eiro) apjomā vai administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Atgādināsim, ka Latvijā likums nešķiro narkotikas. Atbildība par narkotisko vielu glabāšanu iestājas vienalga, vai pie jums atrod zālīti vai heroīnu.

Turklāt atbildība par narkotisko vielu glabāšanu nelielā apmērā mūsu valstī iestājas no jebkāda konstatētā narkotisko vielu daudzuma.

Narkotisko vielu apmēri ir noteikti likuma „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 2.pielikumā „Kritēriji nelikumīgā apritē esošu narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī vielu, kas var tikt izmantotas narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgai izgatavošanai (prekursori), iedalījumu apmēriem”.

Marihuāna minēta 7.punktā „Augu valsts produkti ar narkotisku iedarbību, kas klasificēti atbilstoši 1961.gada 30.marta Vienotajai konvencijai par narkotiskajām vielām”, kur noteikts, ka apmērs, līdz kuram daudzumi atzīstami par nelieliem, nežāvētai marihuānai ir 5g, izžāvētai – 1g, savukārt par lieliem daudzumiem attiecīgi atzīstami 1 kg un 100 g.

Atbildība par narkotisko vielu nelieliem apmēriem paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46.pantā – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā bez nolūka tās realizēt vai narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 280 eiro. Piemērojot administratīvo sodu, personu vienlaikus rakstveidā brīdina par kriminālatbildību, ja tā gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas neatļauti iegādāsies vai glabās narkotiskās vai psihotropās vielas nelielā apmērā vai neatļauti lietos narkotiskās vai psihotropās vielas.

Ja narkotiskās vielas nelielā apmērā tiek konstatētas pēc brīdinājuma piemērošanas, tad iestājas kriminālatbildība saskaņā ar Krimināllikuma 253.2 panta pirmās daļas, t.i., par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā bez nolūka tās realizēt vai narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, ja to izdarījusi persona, kura brīdināta par kriminālatbildību par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un lietošanu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar