Marihuānas smēķētāju skaits ASV dubultojies

marihuānas smēķētāja

Marihuānas smēķētāju skaits ASV pēdējo desmit gadu laikā ir dubultojies, pārsniedzot 22 miljonus, liecina jauns valdības pētījums, kas publiskots žurnālā “JAMA Psychiatry”.

ASV marihuānu smēķē gandrīz desmitdaļa pieaugušo, un gandrīz katram trešajam marihuānas lietotājam konstatējamas atkarības pazīmes.

Pēc pētnieku domām, lietotāju skaita straujais pieaugums liecina par sabiedrības kultūras nosvēršanos par labu marihuānai.

Pētījumā salīdzināti divu aptauju rezultāti, kas iegūti attiecīgi 2001. un 2002. gadā un 2012. un 2013. gadā. Secināts, ka marihuānas lietotāju skaits pieaudzis no 4,1% līdz 9,5%.

Sevišķi straujš pieaugums vērojams starp sievietēm, melnādainajiem, Latīņamerikas izcelsmes amerikāņiem, ASV dienvidos dzīvojošajiem un pusmūžā esošiem un gados vecākiem amerikāņiem.

Kolumbijas Universitātes profesore Debora Hasina norādīja, ka nepieciešams vairāk pētījumu par marihuānas lietošanas iemesliem, piebilstot, ka marihuānu var lietot, nenodarot sev ļaunu, bet riski pastāv.

Tikmēr citos pētījumos secināts, ka marihuānas lietotāju skaits pusaudžu vidū ir vēl lielāks nekā starp pieaugušajiem.

ASV aptuveni 58% iedzīvotāju atbalsta marihuānas legalizāciju, liecina sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma «Gallup» veiktā aptauja.

Vērtējot pēc vecuma grupām, pret marihuānas lietošanu iebilst tikai cilvēki, kas sasnieguši 65 gadu vecumu.

Lai gan federālie likumi “zālīti” joprojām pielīdzina tādām smagajām narkotikām kā LSD un heroīns un aizliedz to patērēt, pārdot un glabāt, vairāk nekā 20 ASV štatos marihuānas lietošana ir atļauta medicīniskiem nolūkiem un daudzi citi štati apsver šādu iespēju.

Marihuānas lietošana tīri izklaidējošiem nolūkiem ASV ir atļauta Aļaskā, Kolorādo, Vašingtonā un Oregonā.

 

Avots: wreg.com/ LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānis
Jānis

Cik pazīstu cilvēkus, jeb tos kas pīpē īstu marihuānu, viņi patiešām degradējas. Atmiņa paliek sliktāka, gadu pīpēšanā un cilvēks sāk pazaudēt to, ko citi lietojot alkoholu, LSD n shit.

asmtz
asmtz

šis ir tulkots raksts? kā rakstā par labu marihuānai, var LSD pieskaitīt “smagajām narkotikām” līdzās heroīnam??