Kanādas aviokompānijas ļaus pasažieriem pārvadāt marihuānu

marihuāna

Kanādas aviokompāniju pasažieriem drīz būs atļauts pārvadāt līdz 30 gramiem marihuānas, kad tiks legalizēta šīs narkotikas lietošana izklaides mērķiem, ceturtdien paziņoja valdība.

“Pēc 2018. gada 17. oktobra pasažieriem būs atļauts vest legālu marihuānas daudzumu, kas ir 30 grami, vai nu viņu rokas bagāžā vai reģistrētajā bagāžā, ja viņi lido iekšzemes reisā [Kanādas robežās],” sacīja transporta ministra Marka Garno preses sekretāre Delfīna Denī.

Marihuānas pārvadāšana arī turpmāk būs nelegāla pāri starptautiskajām robežām, tostarp pārrobežu reisos, piebilda Denī.

Tas nozīmē arī reisus starp divām jurisdikcijām, kurās marihuāna ir legalizēta, piemēram, starp Vankūveru Kanādas Klusā okeāna piekrastē un Sietlas pilsētu ASV Vašingtonas štatā.

Denī brīdināja, ka šāda starptautiska marihuānas pārvešana var novest līdz “nopietniem kriminālsodiem”.

Arī smēķēšana lidmašīnās būs nelegāla tāpat kā līdz šim.

Uzņēmums Transport Canada pašlaik strādā pie tā, lai ceļotāji par šīm pārmaiņām tiktu informēti ar attiecīgiem rakstiskiem paziņojumiem lidostās, prāmju un kruīzu kuģu terminālos, dzelzceļa stacijās, un lielceļu malās ASV.

17.oktobrī Kanāda kļūs par pirmo Lielā septiņnieka (G7) dalībvalsti un otro valsti pasaulē pēc Urugvajas, kur tiks atļauta marihuānas lietošana izklaides nolūkā.

Attiecīgs likums paredz, ka personiskā īpašumā varēs glabāt līdz 30 gramiem marihuānas un līdz četriem marihuānas augiem uz vienu mājsaimniecību.

 

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar