Itālijā vīrietim atļauj smēķēt zālīti, jo viņa reliģijā marihuāna ir svēta

Itālijas tiesa attaisnojusi vīrieti, pie kura atrasti 58 grami marihuānas, jo zālītes smēķēšana esot neatņemama viņa reliģijas rastafarisma sastāvdaļa un tiekot izmantota kā meditācija.
.
Prokuratūra pieprasīja vīrietim piemērot četrus mēnešus ilgu cietumsodu, taču apsūdzētā advokāts veiksmīgi argumentēja, viņa klienta reliģijā marihuāna esot svēta.
.
«Rastafarieši piekopj reliģiju, kuras piekritēji marihuānu izmanto meditācijai,» teikts Bari tiesas lēmumā.Itālijā jau ir šāds precedents. 2008.gadā kasācijas instances tiesa Perudžā attaisnoja regeja mūziķi, kam zemākas instances tiesa piesprieda 16 mēnešu cietumsodu par tāda marihuānas daudzuma glabāšanu, ar ko pietiktu 70 kāsīšu uztīšanai.
.
Sākotnējā spriedumā sods tika piemērots par marihuānas glabāšanu ar nolūku to pārdot, taču apsūdzētā vīrieša advokāte sacīja, ka, ņemot vērā to, cik daudz marihuānas rastafarieši smēķē, zālīte esot bijusi paredzēta personīgajai lietošanai.
.
Rastafarisms radās Jamaikā 30. gados. Lai arī tas nav juridiski atzīts, to uzskata par jaunu reliģisko un sociālo kustību.Lai arī Itālijā marihuānas lietošana nemedicīniskos nolūkos ir aizliegta, ik gadu valstī tiek izlietoti apmēram trīs miljoni kilogramu reibinošā auga, vēsta The Local.Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots:  The Independent.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar