Bijušais NBA komisārs: Spēlētājiem ir jāatļauj lietot marihuānu

marihuāna
Foto: YouTube

Bijušais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komisārs Deivids Sterns uzskata, ka līgai nevajadzētu sodīt spēlētājus par marihuānas lietošanu.

Runājot ar bijušo NBA spēlētāju Alu Haringtonu pērnā gada oktobrī, Sterns izteica savu viedokli, ka NBA būtu jāatļauj spēlētājiem lietot medicīnisko marihuānu štatos, kuros tā jau ir legalizēta.

“Pašlaik es domāju, ka marihuāna būtu jāizņem no neatļauto vielu saraksta. Ir spēkā universāla vienošanās, ka marihuāna medicīniskiem nolūkiem ir pilnīgi legāla,” izteicās bijušais komisārs.

Sterns par NBA komisāru strādāja no 1984. gada līdz 2014. gadam. Tajā laikā līga uzstājās pret narkotiku lietošanu, noteica stingrus sodus un sāka spēlētājus pārbaudīt.

“Tajā laikā bija zināms, ka daudzi mūsu spēlētāji regulāri smēķē marihuānu. Tad mēs noteicām stingrākus likumus. Daudzi pat nāca pie mums un sūdzējās, ka spēlētāji laukumā dodas sapīpējušies. Toreiz uzskatīja, ka marihuāna ir narkotika, kas noved pie citām, spēcīgākām narkotikām,” atklāja Sterns.

Tāpat viņš teica, ka vajadzētu mainīt kolektīvo līgumu un ļaut spēlētājiem darīt to, kas ir legāls viņu štatos: “Ja marihuāna ir procesā, kur arvien vairāk vietās kļūst legāla, domāju, ka to vajadzētu darīt arī līgai.”

Pērn jūnijā pašreizējais NBA komisārs Ādams Silvers Portlendas “Trail Blazers” spēlētājam CJ Makkolumam pateica, ka līgai nav plāna mainīt nolikuma punktu par marihuānas lietošanu.

“Es neuzskatu, ka ir nepieciešams to tagad mainīt,” izteicās Silvers. “Jā, tā ir legāla vairākos štatos, taču mūsu spēlētāji bieži ceļo no vienas vietas uz otru. Būtu grūti pateikt, ka dažos štatos tas ir legāli, bet aizbraucot uz citu vietu, tas vairs nav atļauts. Tad rastos situācija, ka spēlētāji ceļo ar līdzi paņemtu marihuānu un mums būtu lielas problēmas.”

Pirmo reizi, kad spēlētājs pieķerts, lietojot marihuānu, viņam tiek izteikts brīdinājums, taču otro reizi viņam jau tiek piespriests sods 25 000 dolāru apmērā. Ar trešo reizi spēlētājs tiek diskvalificēts uz piecām spēlēm.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: sportazinas.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar