10 iemesli, kāpēc izvēlēties marihuānu nevis alkoholu

marihuāna

Vislabāk, protams, ir sevi neapreibināt ne ar kādām vielām. Taču, ja nu tomēr esat nolēmuši atpūsties – desmit iemesli, kādēļ marihuāna ir labāka par alkoholu.

1. Marihuāna ierobežo alkohola radītos smadzeņu bojājumus.
Alkohols negatīvi ietekmē prātu un miesu, un jūs droši vien zināt, ka tas  jūsu smadzenēm nodara lielāku ļaunumu nekā labu [1]. Toties marihuāna var palīdzēt novērst [2] ar alkohola lietošanu saistītos smadzeņu bojājumus un depresiju.

2. Marihuāna var palīdzēt alkohola veicināta vēža ārstēšanā.
Alkohols ir kancerogēns [3], un tas veicina galvas, kakla, krūšu, aknu, barības vada un
kolorektālo vēzi. Vairāk nekā 19 500 nāves gadījumu no vēža 2009.gadā bija saistīti ar alkohola lietošanu. Ir pierādīts, ka zālīte palīdz ārstēt vēža simptomus.

3. Agresīva uzvedība, lietojot alkoholu, pret pilnīgu mieru zālīti pīpējot.
Vai izmantots kā attaisnojums, vai tieši izraisa agresiju, taču alkohols vairāk kā jebkura cita viela veicina vardarbīgu uzvedību [4]. Gadījumā, ja jūs nezināt – marihuāna cilvēku nomierina.

4. Atkarība no alkohola ir ļoti bīstama.
Alkoholisms ir starptautiska problēma, un alkohola abstinences sindroms var izraisīt nāvi vai
progresējošus smadzeņu bojājumus.

5. Alkohols nogalina
Katru gadu alkohola pārmērīga lietošana nogalina 2,5 miljonus [5] cilvēku visā pasaulē. Medicīnas vēsturē nav fiksēts neviens nāves gadījums, ko būtu izraisījusi marihuāna. Nekad.

6. Alkohols kavē muskuļu augšanu.
Alkohols kavē muskuļu augšanu dažādos veidos [6], sākot ar testosterona līmeņa samazināšanos līdz miega traucējumiem. Zālīte neietekmē muskuļu augšanu vispār.

7. Marihuānai ir medicīnisks pielietojums
Marihuānai ir garš saraksts ar ārstu apstiprinātu izmantojumu medicīnā, kas joprojām tiek papildināts. Izņemot sarkanvīna spēju pazemināt asinsspiedienu, alkohols nedara neko pozitīvu cilvēka veselībai.

8. Marihuāna uzlabo seksuālo dzīvi.
Alkohols samazina spēju uztvert stimulus. Zaudēt jutību mīlējoties ir diezgan muļķīgi. Marihuāna seksu uzlabo.

9. Ilglaicīga alkohola lietošana nogalina.
Ilglaicīga alkohola lietošana var novest pie aknu mazspējas un citām dzīvībai bīstamām kondīcijām. Ilglaicīga marihuānas lietošana  cilvēka dzīvībai nav bīstama.

10.  Dzērumā pieņemti lēmumi ir slikti, lietojot marihuānu – lēni.
Alkohols noved pie riskantu lēmumu pieņemšanas [7]. Tas dažreiz var būt jautri, bet bīstami gan sev, gan citiem. Zinātnieki vēl pilnībā nav izzinājuši, kā marihuāna ietekmē lēmumu pieņemšanu, bet pētījums rāda, ka pīpētāji, vairāk vai mazāk nonāk pie tiem pašiem slēdzieniem, kā tie, kas ir skaidrā. Tikai pie tiem viņi nonāk nedaudz ilgākā laikā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar