Ziemeļvalstis veidos vienotus gaisa spēkus ar 250 kara lidmašīnām

Četru ziemeļvalstu (Dānijas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas) bruņoto spēku pārstāvji parakstījuši vienošanos, kas paredz veidot cieši integrētus gaisa kara spēkus.

Paredzams, ka šīm četrām valstīm kopā būs ap 250 modernu kara lidmašīnu, kas būs ievērojams spēks Ziemeļeiropas gaisa telpā. Šāda gaisa flote būtu aptuveni līdzvērtīga tādu Eiropas lielvalstu kā Lielbritānijas un Francijas gaisa kara spēkiem.

Ramšteinā parakstītā vienošanās paredz ciešu sadarbību vairākās jomās, piemēram, personāla apmācībā un apgādē.

Drošības eksperti spriež, ka ziemeļvalstu spēcīgā gaisa flote varētu kalpot kā būtisks arguments, kas Krievijai liktu atteikties no iespējamām provokācijām.

Dānija un Norvēģija jau ir NATO dalībvalstis, bet Somija un Zviedrija cer jau tuvākajā laikā pievienoties Ziemeļatlantijas aliansei.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dziesmu un geju svētki
Dziesmu un geju svētki

Latvijā ir 250 kori un viņi savā starpā karos. Tas būs forši. Koru un deju kari – latviešu nacionālie svētki.