Ukraina aizliedz Krievijas tranzītlidojumus savā gaisa telpā

Ukraina aizliedz Krievijas tranzītlidojumus

Ukraina aizliedz savā gaisa telpā visu Krievijas aviokompāniju tranzīta lidojumus, trešdien paziņoja Ukrainas premjerministrs Arsenijs Jaceņuks.

Jāatgādina, ka Krievija no 25.oktobra slēdza savu gaisa telpu Ukrainas aviokompāniju tiešajiem reisiem, atbildot uz noteikto aizliegumu Ukrainas gaisa telpā tiešos reisus veikt Krievijas lidsabiedrībām.

“Ukraina aizliedz visām Krievijas aviokompānijām veikt visu veidu tranzīta lidojumus Ukrainas gaisa telpā,” Jaceņuks paziņoja valdības sēdē.

“Mēs konsultējāmies, analizējām savus normatīvos aktus, gaidījām, ka Krievija atcels savus lēmumus aizliegt Ukrainas kompānijām veikt lidojumus caur Krievijas teritoriju, tomēr Krievija, kā vienmēr, nepiekrita Ukrainas puses likumīgajiem nosacījumiem,” premjera teikto citēja Ukrainas ziņu aģentūra UNIAN.

Ar tādu lēmumu valdība pilnvaro Ukrainas gaisa telpas kustību apkalpojošo uzņēmumu “Ukraeroruh” atbilstoši normatīvajiem aktiem informēt Krievijas pusi par to, ka Krievijas aviokompānijām un Krievijas lidmašīnām vairs nav tiesību izmantot Ukrainas gaisa telpu, vēstīja ziņu aģentūra.

Jaceņuks atgādināja, ka jau ir spēkā aizliegums Krievijas militārajām lidmašīnām un citām lidmašīnām, kas veic militārā tranzīta pārvadājumus, atrasties Ukrainas gaisa telpā.

“Pašlaik aizliegums attiecas uz visu Krievijas Federācijas civilo aviāciju. Lūdzu Infrastruktūras ministriju veikt visus pasākumus, lai informētu Krievijas pusi,” teica Ukrainas premjers un piebilda, ka “lēmums par aizliegumu pieņemts arī saistībā ar ārpolitiskās situācijas saasinājumu. Krievija var izmantot Ukrainas gaisa telpu provokāciju veikšanai”.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar