Pretkara noskaņojums Krievijā nav visaptverošs un mazinās

Krievija

Par spīti starptautiskajam nosodījumam un agresorvalstij Krievijai piemērotajām nu jau globāla līmeņa ekonomiskajām sankcijām, vairums Krievijas vienkāršo iedzīvotāju turpina atbalstīt diktatora Vladimira Putina uzsākto agresiju pret Ukrainu.

Saskaņā ar VCIOM datiem, Krievijas invāziju Ukrainā atbalsta 68% aptaujāto neatbalsta 22%, bet uz jautājumu nemāk atbildēt neatbildēja – 10% agresorvalsts pilsoņu.

Respondentu atbilžu sadalījums par Krievijas sasniedzamajiem mērķiem šajā operācijā nav tik viennozīmīgs. 26% agresorvalsts Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka šādi Kremlis aizstāv nule atzītās Krievijas okupētās Austrumukrainas teroristu republikas DNR un LNR.

Nedaudz mazāk – 20% respondentu uzskata, ka šādi Krievija cenšas nepieļaut NATO militāro bāzu izvietošanas Ukrainas teritorijā. Tik pat daudz krievu (20%) uzskata, ka šādi tiek veikta Ukrainas demilitarizācija, bet 7% – ka tā ir Ukrainas denacifikācija.

Vēl 7% krievu domā, ka šādi tās bruņotie spēki maina Krievijai nedraudzīgu politisko režīmu, bet vismazāk (4%) – uzskata, ka notiek Ukrainas kā valsts sadalīšana.

Jāatzīmē, ka notiekošā kara apstākļos agresorvalsts publicētie socioloģiskie dati nav uzskatāmi par īstu socioloģiju, bet gan par daļu no Kremļa nelikumīgā režīma agresijas attaisnošanas.

Kā norāda vairāki analītiķi, tas drīzāk uzskatāms par instrumentu Kremļa politisko lēmumu pareizības apstiprināšanai.

Vienlaikus jānorāda, ka pretkara noskaņojums Krievijā nav visaptverošs un tas mazinās. Pēc neliela uzplaiksnījuma svētdien 27.februārī, kad pretkara akcijās izgāja cilvēki vismaz 53 Krievijas pilsētās, kas bija par 21 pilsētu vairāk nekā sestdien 26.februārī, tas joprojām bija ievērojami mazāks.

Salīdzinājumam – kara pirmajā dienā 24.februārī cilvēki ielās izgāja par 14 pilsētām vairāk.

28.februārī, sākoties jaunajai darba nedēļai, pretkara aktīvistu aptvertā ģeogrāfija saruka jau līdz 14 pilsētām. Mazāk cilvēku ielās nozīmē arī mazāk aizturēto par dalību protestos. Salīdzinājumam, svētdien 27.februārī aizturēto skaits sasniedza 2846 cilvēkus, bet pirmdien 28.februārī –  486 cilvēkus. Turklāt absolūtais vairums pretkara akciju dalībnieku 28.februārī pulcējās Maskavā, kur varas iestādes aizturēja 271 cilvēku un Sanktpēterburgā, kur tika aizturēti 190 cilvēki. Citās Krievijas pilsētās aizturēto skaits ir zem 10 cilvēkiem.

Nav izslēgts, ka arī šajā nedēļas nogalē, primāri svētdien līdzīgi kā Baltkrievijas gadījumā 2020.gadā, Krievijas pilsētu ielās varētu atkal iznākt vairāk pretkara akciju dalībnieku, taču šīs kustības augšanas potenciāls ir apšaubāms.

Šāda iespējamā parādība būs saistīta ar  V.Putina valdīšanas gados, bet īpaši 2021.gada pirmajā pusē, režīms ir mērķtiecīgi apzinājis un neitralizējis varai nesimpatizējošos opozicionāra Alekseja Navaļnija atbalstītājus protesta akcijās. Krievijas sabiedrībā ir vērojama apātija un bailes.

Turklāt

režīms ir signalizējis, ka ir iespējams jauns represiju vilnis,

proti, gan Ģenerālprokuratūra, gan FSB, gan elites pārstāvji, piemēram, Valsts Domes spīkers Vjačeslavs Volodins, ir brīdinājuši, ka pretkara aktīvistus var pielīdzināt valsts nodevējiem. Tas savukārt nozīmē, ka pret tiem tiks organizētas paraugprāvas. Turklāt sabiedrība pakāpeniski tiek atslēgta no alternatīviem informācijas ieguves veidiem, bet skolās tiek izplatīts metodiskais materiāls, kā skaidrot Krievijas rīcību pret Ukrainu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ērce
ērce

Krievi paaudzēm ir turēti tumsonībā, jau no cara laikiem. Kad Jeļcins nāca pie varas, daži gaismas stari paspīdēja, bet vecie komūnisti viņu piedzirdīja un ātri novāca. Tagad ir atkal vecā kārtība: mužikam būs slavēt caru (Pūķinu), piedzerties un jūsmot par Maķuškas varenību.

Ivis
Ivis

Pāries uz kartupeļiem un burkāniem, kuri pašiem būs jāravē. Un nekādas brīvdienas Antālijā, kur nu vēl bembji, audi un lidmašīnas, un tad lai vēlreiz nomēra. Ā, birža arī ciet un rublis lupatās.

!!!
!!!

Fašista putina agonija. Putlers ir slims, to var redzēt un dzirdēt.

Statistika
Statistika

AR aptaujām Krievijā, tāpat kā ar prezidenta vēlēšanām. Skaitļiem ticēt nevar.

krasiski
krasiski

Cars – atbrīvotājs, tas ir tas cietēja tēls darbaļaudīm. Pārgudri finansu spriedelētāji te kladzina un čivina tā arī nesaprotot, ka tas viss tiaki nostiprina Batjuškas tēlu, kurš cīnās pret ļaunajem rietumiem un glābj krievu psauli. To nekad nesaprast vairs šteinbukai viņas gados, bet tad reideristam bezcerībā nav vērts pat mēģināt kaut ko staštīt…. Dzeltenā prese var paņemt… bet pretī ir reāli PR veidotāji un tiem ir panākumi

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Brīvību Aleksejam Navaļnijam! Brīvību visiem Krievijas politieslodzītajiem! ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) P.S. Putins zaglis. Putins slepkava! Putins hujlo!

язычник Сколниециньщь
язычник Сколниециньщь

24. февраля 2022. года Российская Федерация беспричинно напала на Украинскую Республику. Этому акту агрессии нет прощения. Россия — это страна агрессор. Диктатор Владимир Путин показал своё истинное лицо всему миру. Украине нужна наша помощь. Призываю каждого человека, в чьем сердце течём божественный свет и вера в добро, произнести молитву Богу Перуну за здравие Украины и украинцев. Издавна Бог Перун был защитником Киева. Сила великого громовержца – Бога Перуна – безгранична. Его молнии пронзали небеса и вершили небесное правосудие. Добро воздавалось добром, а зло воздавалось злом. Чтобы произнести молитву Перуну, необходимо на шею надеть перуницу (коловрат), зажечь две свечечки – одну… lasīt vēl »

dievturis Skolnieciņš
dievturis Skolnieciņš

2022. gada 24. februārī Krievijas Federācija iebruka Ukrainas Republikā. Sākās karš. Šis ir nepieļaujams agresijas akts. Šo Krievijas rīcību nedrīkst piedot. Krievija ir agresorvalsts. Diktators Vladimirs Putins nodemonstrēja savu patieso seju visai pasaulei. Ukrainai iet sūri. Ukrainai ir vajadzīga mūsu palīdzība. Aicinu ikvienu cilvēku, kura sirdī mīt dievišķā gaisma un ticība labajam, aizlūgt visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu par Ukrainu un ukraiņu tautu. Kopš tālas senatnes Dievs Pērkons ir debesu kārtības uzturētājs. Pērkoņtēvs ir taisnīgs un godīgs. Labu viņš atalgo ar labu, bet ļaunu viņš atalgo ar ļaunu. Iedegsim savā mājā uz palodzes divas svecītes: vienu zilu, otru dzeltenu. Uzvilksim… lasīt vēl »