Pērn Latvijā novērots Ķīnas specdienestu aktivitātes pieaugums

Ķīnas karodziņš

Valsts drošības dienests (VDD) aizvadītajā gadā Latvijā novērojis Ķīnas specdienestu aktivitātes pieaugumu, tajā skaitā centienus iegūt ietekmes pozīcijas un spodrināt savu tēlu starptautiskajā arēnā.

Tomēr Ķīnas specdienestu aktivitāte attiecībā uz Latviju bija ievērojami mazāka par Krievijas izlūkdienestu aktivitāti, norāda VDD.

Plašāku izvērtējumu par aktuālajām tendencēm pretizlūkošanas jomā VDD šogad sniegs ikgadējā darbības pārskatā par 2020.gadu.

2019.gada pārskatā VDD rakstīja, ka, pieaugot Ķīnas un tās pārstāvju aktivitātei Baltijas reģionā, palielinās arī Ķīnas specdienestu interese par Latviju. 2019.gadā VDD uzmanības lokā nonāca atsevišķas ietekmes aktivitātes, kas galvenokārt bija saistītas ar Ķīnas interešu lobēšanu.

Tomēr būtiskākie riski, uz ko uzmanību vērš arī citu rietumu valstu dienesti, saistāmi ar Ķīnas tehnoloģiju izmantošanu gan valsts, gan privātajā sektorā. Ķīnas normatīvais regulējums rada priekšnoteikumus bez Rietumvalstīs ierastajām garantijām Ķīnas specdienestiem nepieciešamības gadījumā iegūt pieeju informācijai, kuras apritē izmantotas ar Ķīnu saistītas tehnoloģijas, 2019.gada pārskatā vēstīja VDD.

Kā zināms, saskaņā ar VDD secinājumiem pērn Krievijas specdienestu radītais apdraudējums Latvijas nacionālās drošības interesēm pērn kopumā saglabājās nemainīgi augsts, taču Covid-19 ierobežojumi apgrūtināja Latvijas valstspiederīgo ietekmēšanu un iesaistīšanu pretvalstiskās darbībās.

VDD atzina, ka epidemioloģiskā situācija pasaulē un saistībā ar to ieviestie ierobežojumi ietekmēja Krievijas specdienestu aktivitāšu līmeni un veidus, kā tiek īstenotas pret Latviju vērstās aktivitātes.

Ņemot vērā, ka Krievijas specdienesti savas izlūkdarbības galvenokārt īsteno no savas valsts teritorijas, Latvijā Covid-19 pandēmijas laikā ieviestie ceļošanas ierobežojumi Krievijas specdienestu darbiniekiem apgrūtināja Latvijas valstspiederīgo ietekmēšanu un iesaistīšanu pretvalstiskās darbībās.

Vienlaikus 2020.gadā pieauga apdraudējums, ko rada kiberizlūkošana un citas izlūkošanas disciplīnas, kas ļauj informāciju iegūt attālināti, norāda VDD.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ray
Ray

Ko jūs bljadj piipeejat…

Ray
Ray

UPS

Sobek
Sobek

Protams ir interese. Latvijas ostas taču nedrīkstēs konkurēt un runāt pretī Ķīnas kontrolē esošajām ostām Eiropā (Merkele jau raksta īpašo Ķīnas darījumu ko uzspiest makrisistiskās Eiropas Savienības līmenī (arī mums) – noteikti īpašās atlaide/pretīmnākšana kompartijas ierēdņiem tiem te būs brīvi blatot un prokomēt savu lielniecisko idiotismu). Viņiem savlaicīgi jāpiekukuļo un jātaisa kompromāti, jāzombē jaunieši caur tiktukiem, lai varētu ievirzīt valdībās visādas pediomarioneties kurus raustīt kā baidenjunioru. Komunisti joprojāmir te un tie danco pēc vecās stabules – nekā jauna.

Skolnieciņš no Pokaiņu meža
Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Mūsdienu Latvija ir sasieta kapitālisma (Kapitāla) važās.. Sociālā nevienlīdzība plaukst un zeļ. Tieši elites cietsirdība un ciniskums, kā arī tautas nabadzība, bezcerība un izmisums vairo negatīvo enerģiju. Negatīvā enerģija nekur nepazūd, protams, ar laiku tā sadalās par stihiju enerģiju, taču tas nenotiek vienas dzīves laikā. Ļaunums vairo ļaunumu. Daļa dvēseļu, kuras dzīves laikā ir daudz cietušas, pēc nāves uzreiz nedodas uz Aizkapa valstību un nepārdzimst uz Zemes vai kādā citā paralēlajā pasaulē. Šīs dvēseles paliek mūsu pasaulē un vairo ciešanas, mēģinot atriebties dzīvajiem. Tā kā nav ko cerēt, ka bomzis (bezpajumtnieks), kurš nosalis bezpalīdzīgā stāvoklī pēc nāves kļūs labiņš un… lasīt vēl »

Stienis
Stienis

Baigais jau nu jaunums! Diemžēl mūsu valdība izliekas, ka Ķīna ir draugs. Ikvienam normālam cilvēkam ir skaidrs, ka Ķīnas komunistiem ir ļooti tālejoši un ambiciozi mērķi, kuros rietumu valstu un tautu interesēm ir ļoti pakārtota loma. Un neaizmirsīsim no kurienes nāk šis jautrais kovīds un kā mums tiek liegts paust domas par šo sērgu un kā tā izplatījās, par to, kā mums liek pirkt pers. aizsardzības līdzekļus no tās pašas Ķīnas. Ķīna ir lielākais drauds (laika jautājums).

Skolnieciņš no Pokaiņu meža
Skolnieciņš no Pokaiņu meža

«Plašāku izvērtējumu par aktuālajām tendencēm pretizlūkošanas jomā VDD šogad snieg ikgadējā darbības pārskatā par 2020.gadu.» VDD ir paranoja! Ja VDD visur rēgojas spiegi, nodevēji un ienaidnieki, tad visticamāk VDD ir ļoti slikta enerģētika un nekrotiska piesaiste. Taču, par laimi, problēmas var atrisināt! Valsts drošības dienesta darbiniekiem steidzīgi ir jāveic enerģētikas tīrīšana. Pirmkārt, savā mājoklī uz katras palodzes ir jāiededz zaļu svecīti par godu Dabas Mātei un jāskaita lūgšanu, kas adresēta Dabas Mātei mūsu Radītājai. Pie katras sveces lūgšanu Dabas Mātei ir jāskaita 7 reizes. Ar lūgšanas tekstu pagāni palīdzēs. Mājokli ir jāizmazgā ar novārdotu sālsūdeni (1 spaini ūdens 1kg Optima… lasīt vēl »