Pabriks: Ja karadarbība Ukrainā tomēr būs, tā uzreiz tieši neskars Baltijas reģionu

Atis Pabriks
Bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Neskatoties uz norisēm pie Ukrainas robežas un Krievijas agresīvo retoriku, pašlaik tiešu draudu Latvijai nav, šādu viedokli intervijā TV3 pauda Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Pēc Pabrika vārdiem, pašlaik iespējams tikai minēt, vai eskalēsies bruņotas sadursmes uz Ukrainas un Krievijas robežas. Ja karadarbība tomēr būs, pēc politiķa domām, tā uzreiz tieši neskars Baltijas reģionu.

Ministrs atzina, ka Ukraina pašlaik lielā mērā aizstāv mūsu intereses, aizstāvot tiesības uz savu valsti un iespējām brīvi pieņemt lēmumus.

Politiķis atzīmēja, ka Krievijas valdošā režīma retorikā redzamas provokācijas arī pret mums. Pabrikam nav skaidrs, kā Krievijas prezidents Vladimirs Putins un aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu grasās iziet no šīs pašlaik izvērstās retorikas, attiecīgi zināmi eskalācijas riski pastāvot.

Pabriks uzsvēra, ka Latvija negrasās riskēt un aizsardzības resors gatavojas arī sliktākajam scenārijam. Ministrs devis uzdevumu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī svētku laikā būt vairāk gataviem potenciāliem drošības riskiem.

Pabriks pašlaik nepieļauj Latvijas karavīru sūtīšanu uz Ukrainu.

Ministrs pieļauj, ka, turpinoties Krievijas agresīvajai rīcībai, varētu tikt palielināta NATO sabiedroto klātbūtne Latvijā un reģionā kopumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: skaties.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Māra
Māra

Rinkevičš varētu nokonsultēt Latvijas nabagus uz kuru valsti bēgt kara gadījumā, kur var izdzīvot ar 300- 400 eiro mēnesī. Valdībai pensionāriem izmaksāt visu uzkrāto kapitālu, lai cilvēki savlaicīgi var sagatavoties, kurp savlaicīgi doties bēgļu gaitās…. Vienīgās iespējas izdzīvot laikam ir Baltkrievija vai Krievija.

Fedja
Fedja

Re, Pabrik, krevnacisti uzbrūk. Latvijas krievnacisti, iedurs dunci mugurā. Baigi!

briļļainais
briļļainais

Neskars tik ilgi, kamēr Krievija no Baltijas puses nejutīsies apdraudēta. Tiklīdz kā šeit sāks izvietot kādu nopietnu bruņojumu, tā skatoties no Krievijas puses, to problēmu būs jaatrisina laicīgi, ja to neatrisina, tad vēlāk tas var maksāt asinis. Tajā brīdī vairs nebūs drošības. Ne tikai Baltijas vēsture rāda ka te ir bijuši iebrucēji, arī Krievijā regulāri ir iebrukts (Čingishans, Napoleons, Vācieši 2x, Zviedri, Angļi – Krimas karš, Turki daudzas reizes, Japāņi, …) Tāpēc Krievija prasa tās NATO garantijas par pierobežu, par savu drošību, tāpat kā LV uztraucas par Krievijas iebrukumu. Šī ir situācija, kad karu neviens negrib, bet neviens otram īsti… lasīt vēl »

Fedja
Fedja

Stulbais Kremļa īskājis ir agresīvs. Jāņem vērā tas visnotaļ nopietni.

Saulvedis
Saulvedis

Loğisks Krievijas ultimāts par savu drošību !

Vot tā
Vot tā

Skars gan. Jāiet palīgā ukrainim kaut nekauņas.

Toms
Toms

Tātad tu zini , ka kokaìna Zeļonka uzbruks Donbasa republikai , Krievija savus pilsoņus aizstāvēs, un saimnieki tev liks sūtīt uz Ukrainu Latvijas armiju , kā uz Irāku , Afganistānu .

Fedja
Fedja

Krievnacists jau ierējies?

Kasiņš
Kasiņš

Ej dirst, pediņ! Krievu pakaļlaižas visos laikos ir bijuši un būs nožēlojami kolaboracionisti.