Latvijas valdība grib apšmaukt NATO, riskējot ar valsts drošību

Reirs

Latvijas valdība Finanšu ministrijas personā ierosinājusi saistīt robežsargus ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kas ļautu ātrāk sasniegt NATO noteiktos standartus – 2% no iekšzemes kopprodukta aizsardzībai.

Par Jāņa Reira (Vienotība) (attēlā) vadītās Finanšu ministrijas rosinātās šmaukšanās iespējamajām bīstamajām sekām ir nobažījušies Latvijas vēstnieki NATO – gan esošais, gan nākamais.

Pašreizējais Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš brīdinājis, ka “mēs jau varam jebko tajos procentos ierakstīt, taču NATO pastāv metodoloģija, vērtējot ieguldījumus aizsardzībā, un arī Latvijas ieguldījums tiks vērtēts”.

Riekstiņš arī izteicis šaubas, vai šāds rosinājums no sabiedroto puses tiks vērtēts atzinīgi, “jo nekas līdzšinējos kritērijos nav mainījies”.

Māris Riekstiņš arī uzsvēris, ka ieguldījumi aizsardzībā, tostarp arī iekšējā, ir Latvijas interesēs, nevis NATO prasība: “Neviens jau nespiež to darīt, tas ir nepieciešams mums pašiem. Nav tā, ka kādam onkulim NATO tā vienkārši gribās. Latvija ir apņēmusies savas aizsardzības spējas stiprināt, turklāt šie divi procenti apliecina NATO dalībvalstu nopietnību attiecībā uz savas drošības stiprināšanu”.

Līdzīgu viedokli paudis arī nākamais Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš, brīdinot, ka Latvijas valdība, “mēģinot palielināt budžetu, paliekot apakšā zem aizsardzības tēriņiem kaut kāda veida citus tēriņus, neies cauri”.

“Ja mēs netērējam savai aizsardzībai, mēs ne tikai krāpjam paši sevi, bet arī apdraudam paši sevi,” uzsvēra Bērziņš, piebilstot, ka palielinājums aizsardzības budžetam nav formāla NATO prasība.

Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš arī norādījis – notikumi Gruzijā un Ukrainā liecina, ka nevaram būt pilnīgi pārliecināti par savu drošību. “Mēs to varam panākt, tikai izdalot lielākus līdzekļus un izmantojot tos gudri. Lai sagatavotu iespējas uzņemt citu NATO valstu karavīrus un tehniku, kas mums palīdzēs”.

“Mānīties, kaut ko likt apakšā, ir ļoti bīstami,” uzskata Bērziņš.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar