Latvijas militāro tehnoloģiju uzņēmumam piešķirts EK finansējums 4,5 miljoni eiro

Latvijas militāro tehnoloģiju uzņēmums “Origin Robotics” ir saņēmis Eiropas Komisijas apstiprinājumu finansējuma piešķiršanai 4,5 miljonu eiro apmērā no Eiropas Aizsardzības fonda. Finansējuma mērķis ir radīt bezpilota tehnoloģijās balstītu spēju veikt mērķu norādi, būtiski paplašinot precīzi vadāmās munīcijas izmantošanas iespējas.

Šādu spēju ieviešana ir Eiropas līmeņa inovācija, kas būtiski stiprinās arī Latvijas bruņoto spēku aizsardzības spējas bezpilota tehnoloģiju jomā. 

“Šādus projektus nav iespējams realizēt bez ļoti tiešas Latvijas Aizsardzības ministrijas iesaistes un vēlmes uzņemties koordinatora lomu starpvalstu līmenī. Aizsardzības ministrijas vadība un speciālisti izdarīja ļoti profesionālu darbu, lai šis projekts tiktu apstiprināts. Tādēļ, pirmkārt, tā ir atzinība viņiem. Dronu koalīcija un tagad arī šis Eiropas Komisijas novērtējums ir spēcīgs signāls tam, ka izvēlētā stratēģija kļūt par Eiropas līmeņa bezpilota tehnoloģiju līderi ir bijis tālredzīgs solis un jau šobrīd rada papildu ieņēmumus Latvijas ekonomikā. Lai arī Origin Robotics lielākie izaicinājumi vēl ir priekšā, ir gandarījums par iespēju strādāt pie kā tik nozīmīga mūsu pašu un Eiropas aizsardzībai. Vienlaikus šī ir arī iespēja komandai piesaistīt jaunus talantīgus inženierus, kuriem būs iespēja strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām un paveikt ko patiesi izaicinošu,” uzsver uzņēmuma “Origin Robotics” vadītājs Agris Ķipurs.

Projekta vadošais partneris ir uzņēmums “Origin Robotics”, kas ir Latvijas militāro tehnoloģiju uzņēmums, kas specializējas autonomu bezpilota sistēmu izstrādē. Projekta īstenošanā ir iesaistīti arī partneri no Lietuvas un Vācijas. Bez Eiropas Komisijas šī projekta īstenošanu atbalsta arī Aizsardzības ministrija, Vācijas Bundesvērs, kā arī Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Vienlaikus šī gada 5. novembrī noslēdzās Eiropas Aizsardzības fonda projektu pieteikumu iesniegšana Eiropas Komisijā 2024. gada uzsaukuma ietvarā. Latvijas uzņēmumi un pētniecības iestādes ir iesaistījušās vismaz 13 jaunos pētniecības un attīstības projektos tādās jomās, kā autonomās bezpilota tehnoloģijas, revolucionārā kvantu pētniecība, inovatīvi risinājumi apmācībām, sakaru nodrošināšanai, pretgaisa aizsardzībai, datu apstrādei un materiāliem.

Kopumā Latvijas uzņēmumu interese un iesaistīšanās jaunajos projektos 2024. gadā ir būtiski nostiprinājusies. Salīdzinot ar 2023. gadu, līdzdalības pieaugums ir palielinājies par aptuveni 50%. Tāpat ir pieaudzis arī sadarbībā iesaistīto Latvijas uzņēmumu loks, kopumā 2024. gadā pieteiktajos projektos pretendējot uz Eiropas Komisijas līdzfinansējumu vairāk nekā kā astoņu miljonu eiro apmērā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

4 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
sērojošais Antiņš
sērojošais Antiņš
2 d. atpakaļ

Protams, malači zēni un meitenes dronu būvētāji! Lai saprastu atbalsta lielumu, vērts ieskatīties militāro produktu cenu listē (tanki, lielgabali, lidmašīnas, munīcija). Likumsakarīgi, vārguļiem naudu nedod. No valsts funkcionāru izbazūnētās militārās industrijas uzrāviena, tāds purkšķis vien sanācis.

turlais
turlais
1 mēn. atpakaļ

Esmu redzējis ražotni – pako vaļā ķīnas dronus un lodē vadus klāt…

Auseklis
Auseklis
1 mēn. atpakaļ

Tas ir pozitīvs solis.

Jeblonskis
Jeblonskis
1 mēn. atpakaļ

Ukrainā jau sen strādā, a mums vajag miljonus?
Ne1 nesaskata tajā korupciju un budžeta izzagšanu?