Latvija paraksta līgumu par IRIS-T vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi

IRIS-T
Foto: AM

Ceturtdien, 30. novembrī, Aizsardzība ministrija parakstīja piegādes līgumu ar Vācijas uzņēmumu “Diehl Defence” par IRIS-T vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi.

Parakstot piegādes līgumu par aptuveni 600 miljoniem eiro, Latvija saņems visu nepieciešamo aprīkojumu IRIS-T sistēmu efektīvai darbībai, kas nodrošinās slāņveida pretgaisa aizsardzības ieviešanu Latvijā.

Plānots, ka “Diehl Defence” vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu piegādi sāks 2026. gadā. Līdz tam Latvijai ir jāapmāca personāls un jāpilnveido infrastruktūra, kā arī jāizpilda citi priekšnosacījumi, lai IRIS-T sistēmu piegādes brīdī, Nacionālie bruņotie spēki būtu gatavi tās pilnvērtīgi izmantot un uzturēt.

Kā zināms, šī gada septembrī Latvija un Igaunija parakstīja jumta līgumu par Vācijas uzņēmuma “Diehl Defence” ražotās IRIS-T vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi.

IRIS-T pretgaisa aizsardzības sistēmas spēj iznīcināt ienaidnieka gaisa kuģus un dronus līdz 40 kilometru rādiusā un 20 kilometru augstumā. Viena veida sistēmas kopīgs iepirkums ļaus Latvijai un Igaunijai ietaupīt budžeta līdzekļus, kā arī atvieglos Baltijas valstu reģiona aizsardzības savstarpēju koordinēšanu.

IRIS-T pretgaisa aizsardzības sistēmas iegāde veicinās slāņveida pretgaisa aizsardzības ieviešanu Latvijā, kurā dažādu darbības rādiusu pretgaisa aizsardzības sistēmas ne tikai aizsargā citus objektus uz zemes, bet arī aizsargā viena otru. Katrs nākamais slānis palielina visu sistēmu noturību pret pretinieka darbību. Šādas pretgaisa aizsardzības izveide Latvijā ir viena no valdības prioritātēm.

Avots: sargs.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Warfare
Warfare

Iznīcināt gaisakuģus un dronus līdz 20 km augstumam…. Jauki. Varbūt GAISAKUĢi, Ugunsrati, Pūķi un viss kas tāds lido tādā augstumā, bet militārās lidmašīnas parasti ne. Raķetes reizēm tā dara, bet to notriekšanu nav minēts… ;-)

Jeblonskis
Jeblonskis

Debīlajiem būs akal jāsamet kopējā katlā?
Ak nē, pareiz, nākotnes jampampeļiem būs jāmaksā.
Tagadējie jampampeļi nākotnes izmetņus un tie samaksās. Varbūt…

eblonskis
eblonskis

Jeblonskis atbalsta agresorvalsti Krieviju?