Papildinot agrīnās brīdināšanas sistēmu, Latvijā no 1.jūlija ieviesta šūnu apraides tehnoloģija, informē Iekšlietu ministrijā (IeM).
Šūnu apraide ļauj ātrāk un precīzāk apziņot cilvēkus, kuri atrodas apdraudējuma zonās. Agrīnās brīdinājuma ziņas bez maksas varēšot saņemt ikviens telefona lietotājs. Ziņu saņemšanai nav nepieciešama īpaša reģistrācija.
Latvijā jau līdz šim darbojās tādas agrīnās brīdinājuma sistēmas kā trauksmes sirēnas, radio un televīzijas pārraidītā informācija pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sagatavotajiem materiāliem, kā arī lietotne 112 LV . Tagad tām pievienojas arī ilgi gaidītā šūnu apraide, kas papildinās jau esošās sistēmas.
Saņemt agrīno brīdinājumu, izmantojot šūnu apraidi, var ikviens iedzīvotājs, ja tas atrodas zonā, kam ziņa domāta. Tam gan nepieciešams ieslēgts un uzlādēts telefons, kuram jāatrodas mobilo sakaru torņu uztveršanas zonā un regulāri jāveic programatūras atjaunošana.
Brīdinājums, izmantojot šūnu apraidi, nav īsziņa, un tā saņemšana nav atkarīga no mobilā sakaru tīkla noslodzes.
Šūnu apraides paziņojums parādās uzreiz pa visu tālruņa ekrānu.
Paziņojums parādās uz visiem tālruņiem, kas atrodas aizsniedzamības rādiusā. Savukārt ģeogrāfiju, kam sūta, nosaka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Atkarībā no nepieciešamības, paziņojumu var nosūtīt konkrētam novadam, reģionam vai visas Latvijas iedzīvotājiem. Saņemt šūnu apraides brīdinājumu varēšot arī tad, ja visi paziņojumi ir izslēgti vai ieslēgts lidošanas režīms. To saņemt varēšot arī tālruņi bez SIM kartēm.
Šūnu apraides paziņojums, kura signāls Android un Apple ierīcēs būs atšķirīgs, tikšot nosūtīts tikai īpašos gadījumos. Šūnu apraides signāls būs dzirdams pie sarkanā un oranžā brīdinājuma, bet pie dzeltenā brīdinājuma vai, ja tiek meklēts pazudis bērns, atskanēs telefonā uzstādītais SMS signāls.
Iekšlietu ministrijas informācijas centrā skaidro, ka šī tehnoloģija neprasa nekādu aktivizēšanu iedzīvotāju tālruņos. Neprasa nekādu aktivizēšanu vai pieslēgšanos no iedzīvotājiem. Nav jāpieslēdzas internetbankai un jāievada savi kodi, lai pieslēgtos pie šī risinājuma. Nav jāizmanto Smart-ID aplikācija. Ja kāds prasa ievadīt savu pin kodu vai kādus citus savus datus, lai aktualizētu sistēmu – tā ir krāpniecība.
Pērn IeM Informācijas centrs noslēdza līgumu ar iepirkuma konkursa uzvarētāju SIA “Meditec” par agrīnās brīdināšanas sistēmas papildināšanu ar šūnu apraides tehnoloģiju.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Tā ārkārtas ziņu izsūtīšana ir jebkurā telefonā kopš 96. gada. Tas nemaksā neko.
Cik tas cirks izmaksāja?
Un bēdīgākais ir fakts ka dauņu valsts maisijums ir priecīgs un lepns, par šo “sasniegumu”
Gana komiski bija ministra performance presenē, kur uz neērtāku jautājuma atbilde bija – tas jau EU finansējums. Kungiem ir sajucis galīgi, kas priekš kam – nauda, lai kaut ko sasniegtu vai naudas apgūšana neatkarībā no sasniedzamā rezultāta.
Traģiskakais, ka tajā EU budžetā ir arī LR nodokļu maksātāju nauda – un to kaut kā nesaprot! Krišš jau toreiz arī taisnojās, ka lidojis par EU naudu.
Kādreiz spēlējoties ar SDR uztvērēju izdevās uztvert un dekodēt apkārtnē esošo mobilo telefonu šifrētos pārraidītos datus ar sakaru torņiem. Un ar SDR raidītāju varēju raidīt informāciju par fake mobilo sakaru torni, bet neviens mobilais telefons nevar tādam pieslēgties, jo sim kartē glabājas atslēgas. Bet izlasot šādu rakstu, ka ziņas var nosūtīt pat telefoniem bez sim kartēm un ar ieslēgtiem lidošanas režīmiem, tas liecina ka visticamāk šādas brīdinājuma ziņas visticamāk pārraida nešifrētas un neparakstītas. Varētu būt pat līdzīgi kā kādreiz peidžeriem. Principā tas nozīmē ka ir vērts kaut kad pamēģināt (vismaz tas naizskatās bezcerīgi, var pat izdoties spriežot pēc šī tehnoloģijas… lasīt vēl »
Neuztraucies – tev neizdosies. Palasot tavus murgus iepriekš, tu labi ja pakaļu vari sev noslaucīt.
Šeit ir redzams tipisks bota piemērs – novērt uzmanību no ziņojuma satura un pāriet uz komentētāja personību…
Ja ziņojuma saturs ir sū… Respektīvi garīgi atpalicis cilvēciņš apskatijis vienu jutub video un citiem id… liekas ka saturs ir ģeniāls, jo viņš uzrakstijis parastam kartupelim saprotamā valodā.
Tu tikko pats ar sevi nonāci konfliktā – kā garīgi atpalicis cilvēks, kurš ir noskatījies vienu youtube video var kaut ko uzrakstīt “parastam kartupelim saprotamā valodā”? Šodien pameklēju par cell broadcast standartiem, tieši tā arī ir – nešifrēta pārraide, kā rakstot pirmo komentāru likās. Man te kādreiz viens līdzīgs trollis ar citu niku, kuram arī raksturīgi aprunāt citu cilvēku personību rakstīja ka es dzīvojot iedomu pasaulē, to laikam sprieda pēc sevis. Tas ir līdzīgi kā dzērājs, lai sevi aizstāvētu var mēģināt piedēvēt oponentam savu dzeršanu lai pēc tam varētu diskutēt kā ar līdzīgu. Skatāmies uz taviem komentāriem, kā tu sev… lasīt vēl »
Tas ir tas pats, kad nav argumentu un vienīgais ir “ejam izkauties aiz garažām” ;-0
Šo argumentu neizmantoju, jo zinu kā ir sist cilvēkus. Esmu to pus dzīvi trenējies, nekādu prieku manos gados tas nesagādā.
Kaitina tādi dir…, kas domā ka nopirks lēto ķīniešu SDR pa 20 ērikiem un nu tik visus uzhakos. Un nevis ka to ir izdarijis ar pierādijumiem, bet tikai fantazē kā būtu ja būtu. Tāds mammas hakerīts, kura varenība rodas nevis darot, bet skatoties video internetā.