Krievija gatavojas ilgam karam, uzskata eksperts

krievu armija Ukrainā

Krievija arvien gatavojas ilgam karam ar Ukrainu, šorīt intervijā TV3 pauda Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks, vērtējot stāvokli frontē.

Rostoks atzīmēja, ka Krievija kāpina artilērijas munīcijas un tanku ražošanu, un viņiem diemžēl “daudz kas sanāk”. Tāpat Krievijas rīcībā joprojām ir gana lieli naudas līdzekļi, kas ļauj gan daļēji apiet sankcijas savas militārās rūpniecības atbalstīšanai, gan arī iepirkt munīciju uzbrukumiem.

Vienlaikus ekspertam nav bažu, ka Rietumu valstīs varētu iestāties “kara nogurums”. Viņaprāt, tādu pašlaik īsti nemana, cita lieta gan esot jautājums, vai Rietumu sniegtais atbalsts būs pietiekami liels, lai ukraiņiem izdotos atkarot savas teritorijas.

Eksperta skatījumā, lielākais risks Rietumu atbalsta Ukrainai kontekstā ir gaidāmo ASV prezidenta vēlēšanu iznākums.

Rostoks secina, ka Ukraina šīs vasaras pretuzbrukumā nav sasniegusi tik lielus mērķus, uz kādiem sākotnēji cerēja. Arī pašlaik ekspertiem neesot vienprātības, vai Ukrainai izdosies vai neizdosies šogad pārraut Krievijas aizsardzības līnijas – gan tāpēc, ka Krievija ir pamatīgi nocietinājusies, gan tāpēc, ka Ukrainai nav iedots viss nepieciešamais bruņojums labāku sekmju sasniegšanai.

Līdz ar to pašlaik tāda īsta aizsardzības līniju pārrāvuma neesot, turklāt izskatoties, ka Krievija zaudējumu vietās paspēj no jauna nocietināties, neskatoties uz visām viņu problēmām un lielajiem zaudējumiem.

Pēc eksperta vārdiem, Ukraina turpina savu taktisku – ar nelielām kaujas vienībām cenšas “nograuzt” krievu aizsardzību.

Lielākai pretuzbrukuma jaudai viņiem būtu vienkopus jāsapulcē lielāki spēki, bet tad savukārt parādītos risks, ka šādi grupējumi tiktu intensīvi bombardēti un “slapja vieta pāri nepaliks”.

Rostoks atzina, ka gaidāmajā ziemā ir liels risks, ka Krievija atsāks Ukrainas enerģētikas infrastruktūras bombardēšanu. Šo uzbrukumu jaudu pašlaik esot grūti vērtēt, jo grūti lēst, cik lielā mērā krievi spējuši atjaunot raķešu un uzbrukuma dronu krājumus, taču ukraiņiem salīdzinājumā ar pērno gadu ir labākas pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anita
Anita

Noteikti pusotru gadu strādāja pie tā lai nonāktu pie šādas atziņas …un saņēma kādas 30 štukas par savu atziņu

Anita
Anita

Kur šitādi eksperti rodas? Un ko viņi vispār darbdienās astoņās stundās dara???!!!

Pimpuks Pūķins
Pimpuks Pūķins

Es iešu lejā ar visu Krievu impērijas kuģi !

anekdote
anekdote

nacionālās aizsardzības akadēmijas drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors toms rostoks

Ome
Ome

Katru dienu visos portālos raksta kā Latvijā gaida Putinu,krievu mieru.
Jūs domājat ka būs labāk?
Pareizi jau krievija dzird,Rīga ir krievu piksēta,Daugavpils būs nākoša Buča.

krievu cūkas
krievu cūkas

Ko tad citu šī nožēlojamā tauta prot?

pozitīvā propaganda
pozitīvā propaganda

Visi tikai viens otram pārstāsta pašpiedēvētās krievu problēmas un lielos zaudējumus. Tik ilgi, kamēr arī citi sāk to pašu atkārtot, un tad arī paši tam notic. Tāpēc ka tādas runas patīk. Vajag parunāt arī par ukraiņu problēmām un lielajiem zaudējumiem, bet par to jau negribās runāt, tas nepatīk :)

a@a.lv

Pasaki man, cilvēk, kāpēc tu vēl aizvien runā Latviešu valodā? Jo man liekas ir diezgan acīmredzami ka tev gribētos runāt citā valodā ar citiem burtiem, zem citas varas, kaut kur Sibīrijā.

Jefiņš
Jefiņš

Vienkāršs pierādījums neticēšanai krievu apgalvojumiem ir solītās specoperācijas trīs dienu blicbeigas un NATO par ieroču piegādēm pat domāt nebija sākuši. Krievi jau turpat divus gadus specoperē.

pozitīvā propaganda
pozitīvā propaganda

Tu tiešām domā ka tādām operācijām ir tikai viens A plāns? Protams ka sākumā visloģiskāk ir mēģināt blickrigu. Par ieroču piegādēm mazāk ukraiņus un rietumu medijus klausies, paši ar sevi nonāk pretrunās, nekādi ieroči nav beigušies, raķetes kā redzams arī nav beigušās, vēl šodien, tanki tāpatās, par artilēriju jau 2022. gada maijā rakstīja ka itkā beigusies, ka itkā no Ziemeļkorejas pērkot. Dronu arī itkā neesot, tikai kas tad tās ukraiņu armijas kolonnas iznīcina? Pusotrs gads jau pagājis, tu vēl joprojām tam visam tici? 2022. gada oktobrī – novembrī, cilvēks kas draudzējas ar matemātiku un kam ir atmiņa varēja pārsmieties, kā… lasīt vēl »

Foolsgame
Foolsgame

Aha. Piekriitu.Domaaju, ka to bezjeedziigo pasaakumu buutu jaaizbeidz. Redzees, kas buus peec ASV veeleeshanaam…. ;-)

propagandonka linda abu dabi
propagandonka linda abu dabi

Slapja vieta pāri nepaliks. Cik asprātīgi. Ha ha hā. Kas par humora izjūtu!

Derdz
Derdz

Tad par ko ir šis karš ar Krieviju kā tā runājat un izcelat par citiem kara darbībām, ja minat rakstā Rietumus