Ja Krievija uzbruks Ukrainai, zināmi drošības riski veidosies arī Latvijai, norāda AM valsts sekretārs

Jānis Garisons

Ja Krievija izšķirsies veikt uzbrukumu Ukrainai, zināmi drošības riski veidosies arī Latvijai, šorīt Latvijas Radio uzsvēra Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Ministrijas pārstāvis informēja, ka Krievija arvien vairāk sakoncentrē savus bruņotos spēkus ap Ukrainas robežām, un šie spēki šajā nedēļā sasnieguši augstāko kaujas gatavību, attiecīgi riski, ka Maskavā varētu pieņemt lēmumu uzbrukt Ukrainai, ir lieli.

Pēc Garisona teiktā, Latvijai šīs norises ir būtiskas, jo mēs atrodamies “tajā pašā flangā” un potenciālas karadarbības gadījumā arī pret mūsu valsti var tikt vērsti kiberuzbrukumi, informatīvie uzbrukumi, kā arī jāatceras, ka nekas nav beidzies uz Baltkrievijas robežas, pār kuru Lukašenko režīms Latvijas virzienā turpina spiest nelegālos migrantus.

Ministrijas pārstāvis vērtēja, ka visaugstākos riskus veido kiberdraudi, jo šos uzbrukumus ir relatīvi viegli veikt, tie ir ļoti labi redzami un grūti pavisam konkrēti identificēt uzbrukumu veicējus. Kiberuzbrukumu mērķis esot gan iebiedēt, gan radīt materiālus zaudējumus.

Jautāts, kā iedzīvotājiem pasargāt sevi no iespējamiem kiberuzbrukukiem, Garisons atzina, ka viena risinājuma. “Tas ir tāpat kā ar informatīvo telpu – visam jāpieiet kritiski (..),” teica AM pārstāvis.

Problēmu gadījumos var vērsties informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā “Cert.lv”.

Kā zināms, pēdējās nedēļās Krievija pie Ukrainas robežām ir sakoncentrējusi vairāk nekā 100 000 karavīru, kas Rietumos radījis bažas par gaidāmu iebrukumu. Virkne Rietumvalstu jau mudinājušas savu valstu pilsoņiem pamest Ukrainu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
juhops
juhops

Jānis Garisons, Romāns Naudiņš un vēl daži cītīgi nomainījuši savus uzvārdus, lai netraucēti atrastos pie siles. Īpaši Garisonam veicas ar tiem amatiem pandēmijas laikā!

Ulmaņu Kārlis
Ulmaņu Kārlis

Visiem, kam ir krieviski uzvārdi, derētu tos mainīt uz latviskiem uzvārdiem.