IeM valsts sekretārs: Latvija pašlaik kļuvusi par Baltkrievijas hibrīduzbrukuma pamata mērķi

Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas augošais nelegālo migrantu skaits liecina, ka pašlaik esam kļuvuši par kaimiņvalsts hibrīduzbrukuma pamata mērķi, pirmdien intervijā TV3 teica Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Amatpersona atgādināja, ka pagājušajā nedēļā no ienākšanas Latvijā katru dienu tika atturēti vairāki desmiti – dažas dienas līdz pat 80 – cilvēku. Nedēļas nogalē situācija bijusi līdzīga.

Trofimovs atkārtoti atzina, ka Baltkrievijā notiek organizēta migrantu pārvietošana, jo citādāk nav izskaidrojama šo cilvēku ātrā pārvietošanās un parādīšanās dažādās vietās uz robežas.

IeM pārstāvis atgādināja, ka valdība ir nolēmusi papildus jau uzbūvētajiem 37 kilometriem pagaidu žoga izvietot vēl 22,8 kilometrus, paralēli strādājot pie robežas pastāvīgās infrastruktūras izbūves.

Runājot par robežsardzes kapacitāti, Trofimovs stāstīja, ka pašlaik reaģēšanas plāni balstās uz esošo spēku mobilizāciju un sadarbību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī nepieciešamības gadījumā pieejams “Frontex” atbalsts.

Arī Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts pagājušajā nedēļā Saeimā deputātiem norādīja, ka situācija uz robežas ir kļuvusi saspringtāka. Pārkāpēju plūsmas uz Baltkrievijas robežas ar Lietuvu un Polija pēdējās dienās būtiski samazinās un tagad Latvija varētu būt valsts, pret kuru nelegālās migrācijas spiediens, hidrīduzbrukums varētu būt vērsts intensīvākā apjomā.

Kā zināms, kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti vairāk nekā 3300 cilvēki.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim. Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš šā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: skaties.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vot tā
Vot tā

Ūsainais gorilla devis pavēti attīrīt Minsku un pierobežu no migrantiem, vot tā, biedri.

Fedja
Fedja

Nabaga migrantiņiem nepatīk Baltkrievija. Tā jau ir, ko tai bedrē darīt?

ai ai
ai ai

Robežsargi vēl ar kalašņikoviem?

Vot tā
Vot tā

Cīņās rūdīts automāts, nekad nepievils. Nav slikts.

Jautājums
Jautājums

Kāpēc visu laiku runā par Baltkrievu hibrīduzbrukumu? To uzbrukumu jau sāka pirms vairāk kā gada pret Baltkrieviju. Viss šogad notiekošais jau Baltkrievijas atbilde. Vai tad domāja ka uzbrūkot kaimiņiem, kaimiņš neaizstāvēsies un neatbildēs? Ja tā, tad tā ir tad milzīga nekompetence ārpolitikā. Ārlietu ministrs jau no vienotības, tātad pirms vēlēšanām soc tīklos par šo tēmu ir jāraksta, lai cilvēki padomā, kura partija viņiem ir sagādājusi lielās elektronerģijas, degvielas, gāzes un no tā izrietošās visas pārējās cenas, un pasliktinājusi dzīves līmeni.