Zviedrija dod zaļo gaismu medicīniskajai marihuānai

Zviedrijas Medicīnas produktu aģentūra apstiprinājusi jaunu uz marihuānas bāzes veidotu mutes dobuma aerosolu, kas izstrādāts cilvēkiem, kuri cieš no izkliedētās sklerozes.

“Tie ir lieliski jaunumi tiem, kuri nespēj saņemt atvieglojumu no parastajiem medikamentiem,” intervijā laikrakstam “Dagens Nyheter” norādīja izkliedētās sklerozes pētnieks Jāns Hillerts.

Lai gan aģentūras sniegtā informācija liecina, ka no aerosola apreibināties nav iespējams, tā paziņojusi, ka cieši sekos līdz jaunā produkta izrakstīšanai, lai nepieļautu medikamenta ļaunprātīgu izmantošanu.

Aerosols nesatur lielu marihuānas koncentrāciju un tā blakusiedarbība var izpausties kā reibonis, nelabums un miegainums.

Aerosols izstrādāts speciāli cilvēkiem, kuri cieš no izkliedētās sklerozes un kuriem bieži sagādā problēmas muskuļu krampji un stīvums.

Tas paredzēts izsmidzināšanai zem mēles un ir pierādījis savu efektivitāti slimības simptomu mazināšanā vairākos medicīniskos pētījumos.
Marihuānas aerosols ir pieejams arī Lielbritānijā un Spānijā, un pērn tas tika apstiprināts arī Vācijā un Dānijā.

Zviedrijā mediķiem nav strikti aizliegts parakstīt pacientiem medicīnisko marihuānu, bet ārstiem ir jālūdz īpaša atļauja Medicīnas produktu aģentūrā. Ja tā tiek izsniegta, tuvākajai aptiekai ir jānoorganizē medikamenta imports.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar