Satraucošie notikumi risinājās Zimbabvē, Kariba ezera krastā – kāds ziloņu jauneklis nelaimīgā kārtā bija iestidzis dubļu bedrē, kurā neveiksmīgi mēģinot izķepuroties, pavadījis četras diennaktis.
Nelaimē nokļuvušo dzīvnieku ieraudzīja vietējie gidi. Zilonis bija iestidzis dubļos vārda tiešā nozīmē līdz ausīm un laukā vīdēja vien snuķis, ar kuru dzīvnieks elpoja.
Neraugoties uz to, ka savvaļas dzīvnieks bija nomocījies un vārgs, viņam vēl bija spēka diezgan, lai atgaiņātos un pat nosistu cilvēkus, kuri bija nākuši viņu glābt. Taču neraugoties uz dzīvības briesmām, cilvēki steidzās zilonim palīgā.
Glābšanas darbi, kuros bija iesaistīts traktors, virves un vienkārši palīdzīgas rokas, ilga vairāk nekā sešas stundas. Kā vēlāk žurnālistiem pastāstīja Lens Teilors, līdzās esošās viesnīcas Gache Gache Lodge gids, zilonis gan bijis gados jauns, tomēr augumā pietiekami ražens, lai būtu pa spēkam nogalināt savus glābējus.
“Ziloņi ir ārkārtīgi agresīvi dzīvnieki, ja jūtas apdraudēti, un zvēram, bez šaubām, nebija ne jausmas, ka mēs gribam viņam palīdzēt. Savvaļas dzīvnieka instinkts lika viņam mūs nogalēt”, – skaidroja Teilors.
Vispirms glābēji mēģināja izvērt virvi zilonim zem vēdera, lai ar tās palīdzību viņu izvilktu, taču tas neizdevās – dubļi bija pārāk blīvi, tāpēc valgi tika aplikti dzīvnieka kaklam. Ar lieliem pūliņiem un neatlaidību glābšanas darbi vainagojās ar panākumiem – pēc sešām stundām zilonis no dubļu lamatām tika izpestīts.
Taču šī stāsta fināls nav tik laimīgs, kā cerēts. Neraugoties uz cilvēku pūlēm, zilonis bija ļoti novārdzis. Izkāpjot uz cietzemes, dzīvnieks nespēja nostāvēt un noslīga uz zemes — pārāk ilgu laiku viņš bija pavadījis bez ūdens un ēšanas. Glābēji cerēja, ka nākamajā rītā zilonis būs atpūties un spēkus atguvis, taču atgriežoties viņu apraudzīt ieraudzīja, ka dzīvnieks ir kļuvis vēl nespēcīgāks. Tika pieņemts lēmums ziloni iemidzināt, lai viņam nebūtu jāmirst lēnā un mokpilnā nāvē.
Avots: METRO