VM: Ciemošanās laikā, kad vīruss turpina izplatīties, ir loterija; infekciju viens otram visbiežāk nodod tuvinieki, draugi, kolēģi

Covid-19

Šobrīd epidemioloģisko situāciju Latvijā var saukt par stabilu, jo no jauna inficēto cilvēku, stacionēto un smagi slimo pacientu skaits, kā arī mirstība no Covid-19 nepieaug tik intensīvi, kā iepriekš.

Tāpēc epidemiologi un infektologi uzsver – lai pasargātu citus un sevi no saslimšanas, samazinātu vīrusa izplatību un varētu sākt domāt par ierobežojumu mīkstināšanu, šajās svētku brīvdienās joprojām ir svarīgi ievērot fizisko distancēšanos, teikts Veselības ministrijas (VM) paziņojumā medijiem.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norādījis, ka  Covid-19 infekciju viens otram pārsvarā nodod tuvinieki, draugi un kolēģi.

“Mēs līdz galam neapzināmies, ka dažreiz paši viens otru apdraudam, bet inficēšanās, kontaktējoties ar svešiniekiem, īstenībā ir daudz retāka.

Visbiežāk tā notiek cilvēku tuvākajā lokā. Ciemošanās un čupošanās vienam ar otru ir īstā vieta, kur var iegūt vai nodot tālāk vīrusu. Šādās situācijās mēs parasti neievērojam 2 metru distanci vienam no otra, pieļaujot, ka mūsu sarunas biedri nav inficēti, jo neizskatās slimi, vai vienkārši tāpēc, ka mēs viņus labi zinām,” klāstīja SPKC pārstāvis.

“Taču ne vienmēr inficētajiem cilvēkiem ir simptomi un viņi zina par to, ka ir inficēti, bet smagi saslimst un slimnīcā nonāk parasti tas, kura organisms ir vājāks.

Principā var teikt – ciemošanās laikā, kad vīruss turpina izplatīties sabiedrībā, ir loterija, kurā, paši nenojaušot, apdraudam savu tuvāko,” uzsvēra Perevoščikovs.

Veselības ministrija aicina tuvākajās nedēļās neriskēt ar visu kopā sasniegtajiem vīrusa izplatības stabilizācijas panākumiem, lai pēc iespējas drīzāk varētu uzskatīt situāciju par labi kontrolētu un varētu atsākt pakāpenisku dažādu ierobežojumu mazināšanu.

Arī Ekonomikas ministrija garajās brīvdienās

aicina gan pircējus, gan tirgotājus un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus rūpīgi ievērot 2 metru distanci un visus citus valdības noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus.

Jo īpaši aicinām iedzīvotājus būt maksimāli piesardzīgiem, iepirkšanos veikt pēc iespējas retāk un laikā, kad veikalos ir mazāk cilvēku; kā arī būt atbildīgiem un neapmeklēt veikalu, ja parādījušās jebkādas elpceļu infekcijas pazīmes. Ja šajās svētku brīvdienās nepieļausim vīrusa izplatīšanos, iespējams, Līgo svētkus varēsim svinēt plašākā ģimenes lokā,” uzvēra ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”).

Neievērojot 2 metru distanci, vienlaikus pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās var ne vairāk kā divas personas, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja tie nedzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Savukārt tirgotājiem noteikts pienākums organizēt apmeklētāju plūsmas kontroli, nodrošinot, ka tirdzniecības vietā vienlaikus atrodas ne vairāk kā viens apmeklētājs uz 4 kvadrātmetriem tirdzniecības zāles platības.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kovīdijs
Kovīdijs

Dirš kā Zariņa govis, tie no VM un SPKC…. Kaut kā nav manītas tās šausmīgās aplipināšanas utt.