Vecmīlgrāvī cietsirdīgi ņirgājas par suni – izved ārā reizi nedēļā un nežēlīgi sit

suns

Kādā darbadienas pēcpusdienā policisti saņēmuši izsaukumu uz Vecmīlgrāvi. Kāds vīrietis sūdzējies par kaimiņu, kurš savu suni neved ārā nokārtot dabiskās vajadzības.  Kad retu reizi suns tiek brīvībā, viņš piečurā un piekakā kāpņu telpu.

suns

Policijas darbinieki devās uz norādīto adresi. Pēc ilgstošas zvanīšanas un klauvēšanas pie durvīm, vīrietis beidzot atvēra durvis, un dzīvoklī bija redzams arī pats suns. Vīrietis paskaidrojis policijas darbiniekiem, ka viņš patiešām suni gandrīz nekad neved ārā. Proti, suni ved pastaigā vidēji vienu reizi nedēļā. Ņemot vērā to, ka mājdzīvnieks ir jāved ārā regulāri – vismaz divas reizes dienā un pastaigai ir jāilgst vismaz pusstundu,  šajā gadījumā tika uzsākta administratīvā lietvedība par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, par ko likumā ir paredzēts naudassods līdz 350 eiro. To raidījumam „Degpunktā” pastāstīja policijas pārstāvis.

suns

Raidījuma komanda devās uz Vecmīlgrāvi noskaidrot, kāpēc vīrietis moka savu mājdzīvnieku. Turklāt kaimiņi ziņojuši par aizdomām, ka dzīvnieks tiek arī sists. Trepēs sastapts mājas iedzīvotājs pastāsta, ka viņam ir jau līdz kaklam nepārtrauktā riešana – suns neapklust ne dienu, ne nakti.

 

Par dzīvokļa saimnieku vietējie saka, ka viss sācies pirms pus gada, kad kaut kur pazudis vīrieša tēvs. Iespējams, miris.

„Ja viņš tā izturas, tad suni vajag atdot kādam paziņam, jo dzīvnieks jau nav vainīgs. Mums ir jāatbild par saviem mazākajiem brāļiem,” – teic kāpnēs sastapts mājas iedzīvotājs. „Tas sākās jau pirms aptuveni pus gada. Suns reizēm viens pats izskrien kāpņu telpā, kurš iet, tas izlaiž viņu ārā. Bet kas tur tālāk būs, lai policija risina. Lai aizved tur, kur dzīvniekam vieta.”

suns

Ticis ārā no dzīvokļa, suns nodara savas darīšanas turpat kāpņu telpā. Sētniece nespēj vien tīrīt, tāpēc mājas iedzīvotāji sākuši pildīt uzkopēju pienākumus. Turpretī vīrietis uz aizrādījumiem atgaiņājas, ka tas nav viņa suns un kakas nevāc. Iedzīvotājiem ir aizdomas, ka suņa saimnieki dzīvnieku apzināti izlaiž turpat kāpņu telpā, jo pašiem iet pastaigā ar savu četrkājaino draugu ir slinkums.

Dzīvoklī mītot arī kāda sieviete un viņas bērni. Arī viņiem par suni ir pilnīgi nospļauties, vēsta raidījums.

Iedzīvotāji, protams, saprot, ka suns jau nav vainīgs. Visa pamatā ir cilvēku nolaidība un slinkums. Bet tam visam bonusā klāt nāk arī vardarbība. Kāda kaimiņiene no sava dzīvokļa loga ievērojusi, ka suni reto pastaigu laikā turklāt vēl nežēlīgi sit.

Policija sola šo lietu neatstāt bez uzmanības. Neraugoties uz jau uzrakstīto protokolu, tikšot iesaistīti arī citi dienesti. Visi materiāli nosūtīti Pārtikas un veterinārajam dienestam izvērtēšanai.  Tiks lemts gan par piemērojamo sodu vīrietim, gan par to, ko darīt ar suni, vēsta raidījums “Degpunktā”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LNT raidījums Degpunktā

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar