Šonakt notiks pāreja uz vasaras laiku

pulkstens

Latvijā 27. martā plkst.3 – naktī no sestdienas uz svētdienu – notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, liecina Ekonomikas ministrijas sniegtā informācija.

Tā kā Eiropas Savienības (ES) līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Līdz ar to vasaras laiks būs spēkā līdz 2022. gada 30. oktobrim. Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.3 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 – vienu stundu atpakaļ.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dedzinam pērno zāli
Dedzinam pērno zāli

Nevis uz vasaras laiku, beet gan – atpakaļ no ziemas laika!
Nevajag jaukt ar plaušām!
Daylight Savings Time tika ieviests pirms vairāk kā 100 gadiem, kad kvēlspuldzes bija dārgas un visās rūpnīcās bija jumta logi. Tagad tas viss nav vajadzīgs un jābeidz grozīt uz to ziemas laiku. Tiem cilvēkiem kas brauc uz darbu 08:00 – tāpat ir tumšs! Labāk lai pēcpusdienā var nedaudz dienasgaismu ieraudzīt!