Kara plosītā Sīrija ne vienmēr ir bijusi tāda, kādu to esam raduši redzēt pēdējā laikā – kā drūmu karalauku ar sagrautām ēkām, raudošiem bērniem un šāviņu plosītiem ķermeņiem.
Sīrijas pilsoņu karš kļuvis par vienu no smagākajiem un asiņainākajiem konfliktiem mūsdienu vēsturē, un tas notiek tepat pie Eiropas Savienības namdurvīm. Visam pamatā ir Arābu pavasara protesti 2011.gadā, kas notika daudzās valstīs un kurus Sīrijā valsti vadošais autoritārais līderis Bašars al Asads lēma apspiest ar brutālu spēku. Tā kā Asada režīms pirmkārt un galvenokārt pārstāv Sīrijā mazākumā esošos alavītus, kas politiski saistīti ar šiītu pasauli, bet vairākums valsts iedzīvotāju ir sunnīti, kas pieprasīja lielāku teikšanu savā zemē, tas noveda pie bruņota konflikta.
Rietumvalstu un arī Krievijas iesaistīšanās ieviesusi korekcijas spēku samērā Sīrijas pilsoņu karā. Tomēr vismaz pagaidām nekas neliecina, ka šis karš un ar to saistītās problēmas varētu drīz beigties. Tāpēc piedāvājam atcerēties, kāda bija Sīrija, kad tajā vēl valdīja miers.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!