Piešauj asumiņu Melnajai piektdienai – 13 šaušalīgāko filmu saraksts

Ir 13.datums, piektdiena un pilnmēness – kur vēl labāks iemesls palikt mājās, ietīties pledā un bailēs klabināt zobus? Bet ja nu vēl tēlo drosmīgo, šeit būs trīspadsmit baisas filmas Melnās piektdienas vakaram!

Friday the 13th, 1980

Amerikāņu šausmu filma, pirmā no sērijas par maniaku Džeisonu Vurhusu. Iespējams, filma mūsdienās vairs varētu nešķist tik šausmīga, tomēr tā ir kino klasika, kas aizsāka veselu novirzienu kino industrijā.

The Exorcist, 1973

Slavenas aktrises meitā iemiesojies nelabais. Lai palīdzētu cietējai, mācītājs sauc palīgos Sātana izdzinēju garīdznieku Lankasteru Merrinu, kurš ierodas namā, nezinot, ka dodas nāvē… Starp citu, filmas pamatā ir patiesi notikumi.

The Shining, 1980

Šausmu meistara Stīvena Kinga romāna ekranizācija. Stāsts ir par galveno varoni, kad viņš kopā ar ģimeni pārcēlās uz viesnīcu, lai piepelnītos tūristu neapmeklētā pilsētiņā. Būs interesanti skatīties arī tāpēc, ka Džeka Nikolsona atveidotā loma ir viena no pašām šaušalīgākajām visā viņa aktiera karjerā.

The Descent, 2005

Stāsts par piecām meitenēm, kurām patīk pētīt alas. Viena no šādām vietām uz visiem laikiem paliks miglā tīta un asinīm slacīta.

The Skeleton Key, 2005

Filma, kas satriec ar realitātes sajūtu. Šī kinolente neatstās vienaldzīgu pat pašu skeptiskāko skatītāju.

House of Wax, 2005

Jauniešu kompānijai sabojājas mašīna un viņi ir spiesti lūgt palīdzību kādas mazas pilsētiņas iedzīvotājiem. Par šīs pilsētiņas muzeju ar tā vaska figūrām klīst leģendas. Tomēr izrādās, kolekcija nebūt nav pilnīga un visi, kas šeit ierodas, var arī te palikt uz mūžīgiem laikiem…

The Hills Have Eyes, 2006

Kārteru ģimene apceļo Ameriku. Kāda negadījuma dēļ viņi nokļūst zonā, kurā veikti kodolizmēģinājumi. Pēc kāda laika izrādās, ka šī vieta nav nemaz tik nekaitīga, kā viņiem sākumā šķita – Kārteri kļuvuši par mērķi medībās…

1408 (2007)

Pazīstams rakstnieks Maiks Enslīns raksta savu kārtējo šausmu stāstu grāmatu. Sižeta meklējumos viņš noīrē istabiņu viesnīcā “Delfīns” – mīklainu numuru ar ļoti sliktu vēsturi. 1408. istaba nav tukša, tajā kāds jau mitinās…

Silent Hill, 2006

Mēnessērdzīgā Šerona katru nakti dodas bīstamās pastaigās un katru reizi, kad viņu atrod vecāki, meitene stāsta par kādu vietu ar nosaukumu Klusais kalns. Meitenes mamma nolemj aizvest Šeronu uz ugunsgrēkā iznīcinātu pilsētu, cerot, ka tur meitenīte spēs kaut ko atcerēties.

Mirrors, 2008

Atvaļināts policists Bens Kārsons tiek pieņemts darbā par naktssargu bijušajā universālveikalā Mayflower. Šajā ēkā kādreiz noticis traģisks ugunsgrēks, kas izdzēsis daudzu nevainīgu cilvēku dzīvības, kuri joprojām netiek no šīm šausmām ārā…

Drag Me to Hell, 2009

Filmas galvenā varone ir bankas darbiniece, kurai dzīvē viss ir izdevies: labs darbs, mīlošs līgavainis. Taču viss mainās, kad parādās kāda Ganušas kundze un lūdz atlikt hipotekārā kredīta maksājumus.

Insidious, 2010

Džošs un Renē pārceļas kopā ar bērniem uz jaunu mājokli, taču viņi nav vēl paspējuši iedzīvoties, kad sākas ļoti dīvaini notikumi. Īstas šausmas viņiem sākas ar brīdi, kad viņu desmit gadus vecais dēls Daltons sāk mainīties.

Mama, 2013

Dziļā, dziļā meža biezoknī, pamestā būdiņā tiek atrastas divas meitenes, kas te nodzīvojušas vismaz piecus gadus. Kāds precēts pāris viņas pieņem savā ģimenē. Taču drīz vien izrādās, ka meitenes nebūt nav vientuļas un viņām ir mamma, kura dažkārt iznāk no tumsas…

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar