Pētījums: Aizmāršība patiesībā ir augsta intelekta pazīme

pētījums

Aizmirst dažreiz ir labāk nekā paturēt prātā mūžīgi.

Ja tā labi padomā, ikviens no mums kaut reizi ir bijis situācijā, kad neesam varējuši atcerēties kādu pavisam elementāru lietu. Tādā brīdī parasti jūtamies kā īsti muļķi. Taču nu ir atklājies, ka viss nemaz nav tik ļauni.

Ja līdz šim zinātnieki apgalvoja, ka trenēta atmiņa padara mūs gudrākus, tad jaunākajos pētījumos ir pierādīts pavisam pretējais. Kā apgalvo Toronto Universitātes zinātnieki Pols Franklins un Bleiks Ričards, aizmāršība var būt tikpat vērtīga, kā spēja visu atcerēties.

«Atmiņas sūtība, ja tā padomā, nemaz nav informācijas uzglabāšana un nodošana tālāk, bet drīzāk gan lēmumu pieņemšanas procesa optimizācija. Un te plūsma ir tikpat svarīga, kā pastāvīgums mnemoniskajās sistēmās», skaidro pētnieki.

Vēl vairāk – veicot pētījumu, zinātnieki atklāja, ka lietu aizmiršana ļauj mums pielāgoties jaunām situācijām un atbrīvoties no atmiņām, kas neliek mieru. Bez tam, kaut kā aizmiršana dod iespēju izdomāt jaunu risinājumu, nevis fokusēties pagātnes notikumos, kas tikai traucē.

«Ja jūsu smadzenēs nepārtraukti uzpeld liels daudzums pretrunīgu atmiņu, tas apgrūtina pamatota lēmuma pieņemšanas procesu”, – skaidro Ričards.

Taču nav noliedzams, ka atmiņa kalpo mums arī intelektuālajā jomā – tā ļauj mums izdarīt pareizo izvēli.

Tomēr šī jaunākā pētījuma rezultāti rāda, ka atmiņa tāpat arī var mums palīdzēt aizmirst pagātni un atlaist situācijas, kas traucē sasniegt labākus rezultātus.

Avots: awarenessact.com

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar