Pasaules Dabas fonds: 60-70% jauno slimību pēdējos gados rodas cilvēku un savvaļas dzīvnieku mijiedarbības rezultātā

lapsa

Pēdējo 30 gadu laikā 60% līdz 70% jauno slimību rodas cilvēku un savvaļas dzīvnieku mijiedarbības dēļ, secināts Pasaules Dabas fonda (PDF) jaunākajā ziņojumā “Covid-19: steidzams aicinājums aizsargāt cilvēkus un dabu”.

Pēdējo desmit gadu laikā zoonožu uzliesmojumu biežums, iespējams, ir trīskāršojies. Jaunās zoonozes ir nopietni apdraudējušas cilvēku veselību visā pasaulē, izraisot arī tādas slimības kā HIV/AIDS, SARS, cūku gripu, MERS, Ebolas vīrusu un arī Covid-19.

Ziņojumā PDF identificējis faktorus, kas veicina zoonožu parādīšanos, izmaiņas zemes lietošanā un dabisko ekosistēmu pārveidošanu, piemēram, lauksaimnieciskās ražošanas intensifikāciju, dabisko mežu izciršanu. PDF aicina steidzami rīkoties, lai izvairītos no turpmākām pandēmijām, kas apdraud cilvēku veselību, valstu drošību un ekonomiku.

Visu PDF ziņojumu var izlasīt ŠEIT.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Žogs
Žogs

Tad jau nepārprotami kļūst skaidrs – tikai sargājot savvaļas zvēriņus – var panāt un panāksim 100% visu jauno saslimstību atkarību no šādas mijiedarbības. Gribi saslimt un slimus padarīt savus bērnus- sargā dabu! Tā pa īstam ilgtspējīgi! Zaļi un aprobežoti.