“Nevarēju paelpot, sirds dauzījās un ļoti vēmu!” Veipošana gandrīz nogalina jaunu vīrieti

Lielākā daļa jauniešu, kuri iecienījuši veipošanu, maldīgi uzskata to par mazāk kaitīgu kā smēķēšana. Tāpat domāja arī septiņpadsmit gadus jaunais Tristans, kurš pēkšņi nokļuva slimnīcā, jo nespēja paelpot, vēsta ABCNews.

Puisis cīnījās ar nāvi, un ārsti nespēja saprast, kādēļ Tristana veselības stāvoklis tik strauji pasliktinājies.

Tristana tēvs ABCNews stāsta par šausmīgo brīdi, kad redzējis ārstu satraukumu. Viņam kļuvis skaidrs, ka dēla veselības stāvoklis ir ļoti nopietns.

“Es nevarēju paelpot, sirds dauzījās un ļoti vēmu!” atceras Tristans. Puisim rīklē tika ievietota ierīce, ar kuru viņa plaušām palīdzēja elpot, jo tās vairs nespēja veikt savu funkciju. Pēc 48 stundām Tristans atradās medicīniski izraisītā komā.

Ārstu komanda veica neskaitāmas analīzes un pārbaudes, lai saprastu, kas ir tas, kas lēni nogalina jauno vīrieti. Atbildi ārstiem sniedza Tristana brālēns, kurš ieradās slimnīcā un stāstīja, ka iepriekšējā dienā viņi abi Tristana istabā ir veipojuši. Viņš ātri devās mājās, paņēma veipu, šķidrumus un visus pārējo, lai ārsti varētu izpētīt, kas īsti sagrāva Tristana veselību.

Tabakas karsēšanas iekārtas un elektroniskās cigaretes ir jauns ieradums, un to pastāvēšana nav pietiekami ilga, lai speciālisti varētu kvalitatīvi novērtēt, kā šīs ierīces ietekmē cilvēka veselību ilgtermiņā.

Tomēr arvien biežāk ārsti sasaista veipošanu un plaušu slimības.

Šobrīd ir zināmi apmēram 450 gadījumi, kur plaušu veselību, iespējams, sabojājusi tieši veipošana. Zināmi četri gadījumi, kad veipošanas dēļ cilvēks ir miris.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar