Šampanietis – uzvarētāju dzēriens. Tā nosaukums nāk no Šampaņas provinces Francijā, kur pirms daudziem gadsimtiem sāka audzēt vīnogas, lai ražotu dzirkstošo vīnu. Nesterilos apstākļos uzglabāts vīns atkārtoti rūga un mucas bieži eksplodēja, tāpēc šampanietis tika nodēvēts par velna dziru.
Marķīze de Pompadūra mēdza teikt: “Šampanietis – vienīgais dzēriens, kas padara sievieti skaistu”. Patiešām, burbuļojošais dzirkstošais vīns ātri vien kļuva dāmu visiecienītākais dzēriens.
Benediktiešu mūks Pērs Perinjons tiek uzskatīts par šampānieša tēvu. Viņam piemita fenomenāla atmiņa un garšas izjūta, tāpēc viņš prasmīgi spēja izstrādāt unikālu vīna maisījumu ar vienīgo patieso garšu.
Gan ieguvumi, gan šampanieša radītais kaitējums nebija pilnīgi saprotams. Var droši teikt, ka šampanietis, kā jebkurš cits alkoholiskais dzēriens, nodara zināmu kaitējumu veselībai. It īpaši, ja tiek patērēts pārmērīgi lielos daudzumos.
Daudzas sievietes kļūdaini uzskata šampanieti par limonādi ar zemu alkohola saturu. Oglekļa dioksīda burbulīši tikai paātrina alkohola uzsūkšanos asinīs, līdz ar to rodas straujš intoksikācijas efekts.
Dzert šampanieti tukšā dūšā nav vēlams. Šis gāzētais dzēriens palielina kuņģa sulas skābumu, tādējādi kairina gremošanas traktu.
Šampanietī ir daudz kaloriju. Kalorijām bagātākais šampanietis – pussaldais, tajā ir visvairāk enerģētiski piesātinātā alkohola.
Ir izplatīts viedoklis, ka šampanietis ir tikpat veselīgs kā sarkanvīns. Tā kā vīns satur antioksidantus, tas ir vērtīgs instruments cīņā pret brīvajiem radikāļiem un, līdz ar to aizkavē priekšlaicīgu novecošanu. Bet šampanietis – tas nav sarkanvīns, tātad, gūt labumu no tā var mazāk, jo tajā ir mazāks saturs minēto vielu.
Tomēr šampanietis samērīgos apmēros ir labvēlīgs elpošanas sistēmai. Šampanietim ir stimulējoša ietekme uz gremošanas sistēmu, tas uzlabo žults plūsmu.
Un tātad:
1.Dāmas! Ja vēlaties mazināt kaitējumu, kas rodas dzerot šampanieti, izmantojiet to kosmētiskiem mērķiem! Kvalitatīvs dzēriens aizstās daudzus ķermeņa un sejas ādas, matu un nagu kopšanas līdzekļus. Attīroši losjoni no šampanieša – labākā izvēle tām, kas vēlas pagarināt ādas jaunību.
2. Neliels daudzums šampanieša (līdz 100 ml dienā), uzmundrina un nekavējoties piešķir dzīvesprieku.
3. Viena glāze šampanieša dienā pasargā ķermeni no ar vecumu saistītām neiroloģiskām slimībām.
Dzeriet šampanieti mērenās devās un izbaudiet, cik ļoti tas nāk par labu! Nervozas sievietes nomierinās un sāk smaidīt, savukārt kungi līdzās žilbst no dāmu starojošā izskata!
Avots: takprosta.ru