Lietuva iegādāsies “Remdesivir” – medikamentu, kas tika izmantots ar Covid-19 sasirgušā ASV prezidenta ārstēšanā

remdesivir

Lietuvas valdība paredzējusi atvēlēt 1,95 miljonus eiro, lai iegādātos pretvīrusa medikamentu “Remdesivir”, ko izmanto jaunā koronavīrusa infekcijas izraisīta plaušu karsoņa ārstēšanai.

LT ministru kabinets trešdien nolēmis pārdalīt šim nolūkam Veselības ministrijas ietaupītos līdzekļus, kas bija paredzēti individuālo Covid-19 aizsarglīdzekļu iegādei. Medikaments tiks iegādāts Lietuvas ārstniecības iestāžu vajadzībām.

“Par šiem līdzekļiem tiks iepirkts medikaments “Veklury 100 mg” (remdesivirs), kas reģistrēts Covid-19 (koronavīrusa infekcijas) izraisītas pneimonijas ārstēšanai,” norādījusi Veselības ministrija.

Lēmumā teikts, ka ārstniecības līdzeklis tiktu pirkts saskaņā ar 7.oktobrī noslēgto Eiropas Komisijas (EK) un kompānijas “Gilead Sciences Ireland UC” vienošanos, lai nodrošinātu veselības aprūpes iestādes ar Covid-19 ārstēšanai nepieciešamajiem medikamentiem, un paredzētie pirkuma apjomi balstīti uz veselības aprūpes iestāžu norādītajām vajadzībām, epidemioloģiskajām prognozēm un valdības kancelejas informāciju par prognozējamo slimnieku un hospitalizējamo personu skaitu.

Pašlaik Lietuvā tiek veikti šā un citu medikamentu klīniskie pētījumi, ko paredzēts turpināt līdz aprīlim. Pētījumu dalībniekiem nejaušas atlases kārtībā tiek noteikta vai nu standartārstēšana, vai viens no pētāmajiem medikamentiem.

Pasaules veselības organizācijas rosinātā starptautiskā klīniskā pētījuma “Solidaritāte” mērķis ir izvērtēt potenciāli iedarbīgus ārstniecības līdzekļus pret Covid-19. Lietuvā to veic Viļņas universitātes Santaras klīnika kopā ar Lietuvas Veselības zinātņu universitātes Kauņas klīniku.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: tvnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar