“Kaņepe palīdzētu tūkstošiem vēža slimnieku!” – aicina atcelt aizliegumu kanabinoīdu medikamentu pielietojumam

marihuāna

Biedrība “Kaņepju vēstniecība” aicinājusi Tiesībsargu un Veselības ministriju (VM) iestāties par aizlieguma atcelšanu kanabinoīdu medikamentu pielietojumam.

Biedrības pārstāvji uzskata, ka šobrīd pastāvošais aizliegums pārkāpj Satversmē noteiktās cilvēka tiesības uz veselību.

Viņi savu ieceri bija devušies aizstāvēt uz VM. “Kaņepju vēstniecības” un ministrijas pārstāvji tiekas teju divas nedēļas pēc atklātās vēstules izsūtīšanas. VM speciālisti vēlas precizēt vairākus jautājumus, ko biedrības pārstāvji norādījuši atklātā vēstulē.

“Mēs kā biedrība esam par šo destigmatizāciju, par šī auga slavas atgriešanu,” uzsver ”Kaņepju vēstniecība” pārstāvis Krišjānis Lange. Viņš arī norāda, ka biedrība koncentrējas uz vairākiem mērķiem. Pirmkārt, viņi vēlas palīdzēt cilvēkiem, kuri palīdzību nesaņem tikai tāpēc, ka kaņepes ievietotas bīstamu narkotiku sarakstā.

Vairākas atbildes ministrijas speciālisti saņēmuši, taču svarīgākais, kas satrauc VM, – vai ļaujot medicīnā izmantot kanabinoīdus tie nenonāks ielas tirdzniecībā. “Mūsu bažas ir par to, lai neaiziet uz marihuānas legalizāciju, lai nenoved pie tā, ka katrs iedzīvotājs var brīvi audzēt uz palodzes un izmantot apreibināšanās nolūkos,” noteic VM pārstāve Santa Līviņa.

Kaņepju vēstniecības pārstāvji gan norāda, ka ir daudzi pētījumi, kas liecina par kanabinoīdu pozitīvo iedarbību un to izmantošanas drošību.

Tai laikā, kad daudziem varētu palīdzēt ar kaņepju medikamentiem, baidīties par ielu tirdzniecību nav pamatota. “Latvija ar Bulgāriju jau tagad atrodas pēdējā vietā Eiropas Savienībā, mēs esam par to, lai Latvija ne tikai ievestu no ārvalstīm dārgus sintētiskus izstrādājumus,” turpina Lange.

“Kaņepju vēstniecības” aprēķini liecina, ka kanabinoīdi varētu palīdzēt daudziem tūkstošiem vēža slimniekiem un vēl virknei citu slimību pacientiem tikt galā ar slimību bez ierasto zāļu radītām blaknēm. Tikmēr Veselības ministrija ir piesardzīga un gaidīs pārējo Eiropas Savienības valstu rīcību šajā jautājumā.

“Kaņepju vēstniecības” pārstāvji atklāto vēstuli izsūtīja Veselības ministrijai un Tiesībsarga birojam. Vēstulē minētas kaņepju pozitīvās īpašības un tas, ka Apvienoto Nāciju Konvencijā un Latvijas Satversmē augi, kas noder ārstnieciskiem mērķiem, nevar būt aizliegti medicīnā.

Tiesībsarga birojā norādīja, ka kanabinoīdu izmantošana ir Veselības ministrijas kompetencē. Savukārt ministrijā – kaut kad nezināmā nākotnē – plāno apspriesties ar mediķiem, lai uzzinātu viņu viedokli.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar