Kā atbrīvoties no skudrām

kā atbrīvoties no skudrām

Kā atbrīvoties no skudrām, kas apcēlušas mājokli un tup uz teju katras maizes rikas? Daži padomi, kas palīdzēs aizdzīt šos nelūgtos apakšīrniekus.

Taču jāatceras, ka daudzas skudru sugas ir vērtīgas, jo iznīcina parazītus, piemēram, mušas un blaktis, un lielākoties nepārnēsā slimības, kā arī nenodarīs ļaunumu jums un jūsu ģimenei.

Skudras vēlas atrast pārtiku, tāpēc jāpievērš uzmanība rūpīgai pārtikas uzglabāšanai un tādu šķēršļu radīšanai, kuri skudrām neļauj pat uzzināt, ka jums ir kādi gardumi.

Tātad, kā rīkoties, lai turpmāk vairs nevajadzētu zvejot no cukurtrauka kukaiņus?

Atturiet skudras no vēlēšanās ienākt jūsu mājās

Labākais veids, kā atbrīvoties no mājas parazīta, ir neļaut tam pat apsvērt iespēju uzskatīt jūsu māju par viegli sasniedzamu mērķi. Tāpēc atturēšana ir katra skudru invāzijas apdraudēta mājas īpašnieka primārā rūpe.

1. Aizbarikādējiet iekļuvi mājā. Tā kā skudras ir sīkas, tās var atrast tūkstošiem sīku ieejas „durvju” jūsu mājoklī. Dažas ir viegli identificējamas, bet citas jūs atklāsiet vien tad, kad pa tām iesoļos vesela skudru armija.

2. Izmantojiet blīves. Noblīvējiet logus, durvis un visas spraugas, pa kurām skudras var ielīst. Papildus labums, ko iegūsiet blīvējot, būs labāka iekštelpu temperatūras kontrole un zemāki apkures rēķini. Turklāt tā ir vismazāk riskantā metode, ja mājas ir mājdzīvnieki vai bērni.
Noklājiet iespējamās ieejas vietas ar skudras atbaidošu vielu.

3. Zem durvīm, līdzās logiem un sienām var izkaisīt sāli un talku. Bērnu pūderis parasti satur talku, un to var izmantot barjeras radīšanai skudrām. Neatkarīgi no tā, kādu talku jūs izmantojat, atcerieties, ka tam piemīt kancerogēnas īpašības. Neieelpojiet to – uzvelciet sejas masku, ja satraucaties par tā atkārtotu izmantošanu.

4. Izmantojiet smaržas un vielas, kuras skudrām nepatīk. Etiķis, piparmētru eļļa, kanēlis, melnie pipari, kajēnas pipari, krustnagliņas un lauru lapas ir izmantoti šim nolūkam ar dažādiem panākumiem. Tomēr atcerieties, ka daži no šiem paņēmieniem var būt kaitīgi mājdzīvniekiem un kairinoši ziņkārīgiem bērniem.

Nogaliniet skudras

Skudru nogalināšana dažreiz ir nepieciešama, ja piedzīvojat invāziju, kurai nav gala. Nogalināšana ir vismazāk vēlamā iespēja, bet tā ir jāapsver, ja jūsu mājoklī visu laiku ir skudras.

– Pirms ķerties pie kaitīgākām nogalināšanas metodēm, izmēģiniet mazāk kaitīgas. Tas ir ne vien labāk jūsu veselībai, bet arī saudzīgāk pret vidi.

– Iznīciniet skudru plūsmu. Skudru plūsmu var ātri un efektīvi iznīcināt, nogalinot tās skudras, kuras stāv rindā, tādējādi atbaidot tās sekot gājienam. Ir ieteicams vispirms atrast ieejas vietu un nekavējoties izveidot barjeru, piemēram, no vazelīna, uz augšu pavērstas līmlentes vai talka, lai ārā esošās skudras pārstātu izmantot ieejas vietu.

Pēc tam izmēģiniet kādu no šādām metodēm cīņai ar skudru plūsmu

– Piesūciniet sūkli ar ziepjūdeni. Vienkārši novelciet ar sūkli pa skudru rindu, salasot tās. Noskalojiet tās kanalizācijā. Noskalojiet sūkli un atkārtojiet šo procedūru tik reižu, cik nepieciešams, līdz visas skudras ir novāktas

– Uzsmidziniet plūsmai universālu tīrīšanas līdzekli vai balinātāju. Noslaukiet ar mitru papīra salveti. Efektīva var būt ligzdas apsmidzināšana, bet pārliecinieties, ka esiet ticis galā ar visām skudrām, pretējā gadījumā kolonijas daļēja iznīcināšana var iedrošināt atlikušās skudras veidot jaunas kolonijas

– Notveriet izlūkus. Kolonijas regulāri nosūta atsevišķas skudras izlūkos — meklēt pārtikas avotus. Ja redzat kādu atsevišķu skudru, kas pastaigājas pa jūsu kafijas galdiņu, neļaujiet tai atgriezties pūznī dzīvai. Tā pastāstīs kolonijai, kur jūs esat izlējis ābolu sulu. Ja izlūks ir atgriezies kolonijā un atvedis līdzi vairākus draugus, tie sekos smaržai. Ja vien esat gatavs izmatot tās par ēsmu, nogaliniet tās

– Izdzīvojiet skudras, kuras jau ir ierakušās pieliekamajā vai bufetē. Jums būs jāizmanto pievilcīga indes ēsma, lai noķertu skudras, kas steidzas mājās ar medību “gardumiem”. Borskābes pulvera vai boraka maisījums ar ūdeni un cukuru ir izplatītākā ēsma. Borskābe uz skudrām iedarbojas kā ārēji (pulvera veidā, līdzīgi kā diatomīta zeme) un iekšķīgi (kad tā tiek norīta). Sajauciet 1 glāzi ūdens, 2 glāzes cukura, 1 ēdamkarotes borskābes

– Gaidiet, līdz skudras parādās. Nepieviliniet skudras ar ēsmu, tāpēc ka jūs varat pievilināt jaunas kolonijas. Kad parādās skudru plūsma, novietojiet ēsmu tieši tai blakus (nevis tai virsū, pretējā gadījumā jūs izjauksiet viņu gājienu mājās). Jūs varat novietot ēsmu arī drošā vietā pieliekamajā, kur pulcējas skudras.

– Ja jums mājās ir mājdzīvnieki un / vai bērni (skatieties brīdinājumu zemāk), ievietojiet ēsmu ievārījuma burkā, kur skudras var doties meklēt pārtiku. Cieši aizskrūvējiet vāku un nolīmējiet to ar līmlenti. Izduriet vākā divus vai trīs mazus caurumus, kas skudrām ir pietiekami lieli, un nosmērējiet burku no ārpuses ar nelielu daudzumu neindīgas ēsmas burkas satura reklāmai Ja jūs uztrauc, ka burka var tikt apgāzta un indīgā ēsma izlieta, burkas iekšā virs ēsmas ievietojiet kokvilnas bumbiņas.

– Jūs varat ēsmas maisījumā iejaukt arī zemesriekstu sviestu. Skudru gastronomiskās vēlmes ir atkarīgas no kolonijas vajadzībām (dažreiz viņas vēlas saldumus, citreiz kaut ko eļļainu), tādējādi ēdienkartes dažādošana palielinās iespējamību, ka skudras uzķersies uz ēsmas. Kad skudras ir paēdušas, izņemiet ēsmu, kas ar laiku var zaudēt indīgās īpašības, bet joprojām pievelk kukaiņus. Jūs taču nevēlaties pievilināt kaimiņu koloniju.

– Savāciet skudras ar putekļu sūcēju. Putekļu sūcējā un atkritumu konteinerā, kurā jūs iztukšosiet putekļu sūcēja saturu, iekaisiet talka pulveri vai diatomīta zemi. Tas ir svarīgi, jo jūs nevēlaties piešķirt skudrām jaunu mitekli jūsu putekļu sūcējā.

– Sajauciet tīrāmo spirtu, trauku mazgāšanas līdzekli un ūdeni. Paņemiet pudeli ar izsmidzinātāju, pārliecinoties, ka esat to ļoti labi izmazgājis, un iepildiet tajā tējkaroti tīrāmā spirta un aptuveni pusotras tējkarotes trauku mazgāšanas līdzekļa. Pēc tam piepildiet pudeli ar ūdeni līdz 2,5 cm no augšas un cieši aizveriet to. Sakratiet maisījumu, līdz parādās burbuļi, un jūs esat gatavs izsmidzināšanai! Tā kā šķidrums satur alkoholu, skudras turēsies no tā tālāk.

– Iegādājieties kvēpinošo dezinfektoru. Tiek apgalvots, ka tie iznīdē skudras uz laiku no 6 līdz 8 mēnešiem, negatīvā puse ir tā, ka jums, iespējams, vajadzēs uzturēties ārpus telpām, kuras dezinficējat, no vairākām stundām līdz pat vairākām dienām. Meklējiet atsauksmes par ierīcēm internetā vai pieprasiet vietējā mājas remonta preču veikalā. Pārliecinieties, ka jūs zināt dezinficējamās telpas platību. Ja jūs satrauc potenciāli kaitīgu ķīmisku vielu izmantošana mājās, šī metode nav domāta jums un to nevajadzētu izmantot tad, ja jums ir bērni, kuru imūnā sistēma ir attīstības stadijā.

Skudru pūžņa iznīcināšana

Šī ir vismazāk vēlamā iespēja – skudrām ir svarīga loma jūsu dārza ekoloģijā un vispārējā dabas veselībā: tās iznīcina daudzus dārza parazītus. Visu skudru iznīdēšana var traucēt trauslo bilanci, nemaz nerunājot par principu “dzīvojiet un ļaujiet dzīvot”. Tomēr gadījumā, ja skudras meklē barību vai apmetas uz dzīvi bērnu rotaļu vietās, jums no tām ir jāatbrīvojas.

Tālāk izklāstītas dažas ieteicamas metodes:

– Noskaidrojiet pūžņa atrašanās vietu. Ja varat atrast vietu, no kuras ierodas skudras, uzmanīgi ierocieties / ieduriet zemē un iepildiet pūznī vairākus litrus verdoša ūdens. Tam vajadzētu iznīcināt visu koloniju.

– Izmēģiniet mājās gatavotu līdzekli. Sajauciet vienu daļu kampara eļļas un deviņas daļas denaturēta alkohola (etilspirts, kam pievienota ķīmiska viela, lai cilvēki to nelietotu). Var izmantot metilspirtu. Izlejiet to virs skudru pūžņa.

– Nogaliniet karalieni. Labākais veids, kā tikt vaļā no skudrām, ir iznīcināt to avotu: skudru karalieni. Tā ražo lielu skudru skaitu, un viņas nogalināšana iznīdēs skudras. Ja iespējams, atrodiet skudru pūznī karalieni un nogaliniet to. Viņa ir diezgan kautrīga un slēpsies pūžņa lejas daļā. Šī metode nav ieteicama, ja skudras ir agresīvas un/vai kož.

Uzturiet mājās tīrību

Jūs varat atturēt skudras no atgriešanās, ja jūsu māja būs brīva no pievilinātājvielām. Ēdiena un citu skudras pievelkošu atlieku savākšanai ir svarīga loma skudru neielaišanā jūsu mājā.

– Glabājiet ēdienu hermētiski noslēgtos traukos. Tas palīdzēs arī saglabāt ēdienu svaigu. Arī produkti, ar kuriem mājās var tikt ienestas kukaiņu oliņas, jāuzglabā stingri noslēgtā traukā, kas nepieļaus kukaiņu izplatīšanos pa visu pieliekamo. Ieguldījums hermētiskajos traukos noteikti atmaksājas.

– Noslaukiet visas virsmas. Galdi un darba virsmas regulāri jātīra ar vieglu balināšanas līdzekli vai etiķūdeni.

– Ievērojiet regulāru tīrīšanas režīmu. Regulāri slaukiet un sūciet putekļus.

– Turiet izlietni tīru. Neatstājiet izlietnē netīrus traukus un stāvošu ūdeni un nenoskalojiet izlietnē ēdiena atliekas.

– Ievietojiet mājdzīvnieku barības bļodiņas lielākās bļodās. Lielākajā bļodā iepildiet ūdeni, tādējādi radot barjeru, kuru skudras nevar viegli pārvarēt. Regulāri papildiniet ūdeni.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar