Jaunajam kovida variantam atklāti neparasti simptomi

covid-19

Saskaņā ar ASV Slimību kontroles un profilakses centra datiem JN.1 COVID variants strauji izplatījās 2023. gada decembrī un tagad ir kļuvis par visizplatītāko vīrusa celmu, kas izplatās ASV, ziņo iflscience.

JN.1 gadījumi pieaug arī Apvienotajā Karalistē, kā arī Ķīnā un Indijā.

Veselības aizsardzības iestādes pašlaik nav pārliecinātas, vai JN.1 infekcijas simptomi atšķiras no citiem variantiem, un CDC norāda, ka “simptomu veidi un to smaguma pakāpe parasti ir vairāk atkarīga no cilvēka imunitātes un vispārējā veselības stāvokļa, nevis no tā, kurš variants izraisa infekciju”.

Tomēr ir pietiekami daudz pierādījumu, ka šosezon cilvēki ziņo par nedaudz atšķirīgiem COVID simptomiem.

Jaunākie Apvienotās Karalistes Valsts statistikas biroja 2023. gada decembra dati liecina, ka aptaujāto respondentu vidū ar COVID-19 visbiežāk minētie simptomi ir šādi:

  • iesnas (31,1 procents)
  • klepus (22,9 procenti)
  • galvassāpes (20,1 procents)
  • vājums vai nogurums (19,6 procenti)
  • muskuļu sāpes (15,8 procenti)
  • kakla sāpes (13,2 procenti)
  • miega traucējumi (10,8 procenti)
  • satraukums vai nemiers (10,5 procenti).

Par daudziem no galvenajiem simptomiem, tostarp iesnām un klepu, COVID slimnieku vidū tiek ziņots jau kopš 2020. gada, lai gan sarakstā ir iekļauti daži jauni papildinājumi, piemēram, miega problēmas un trauksme.

Jāatzīmē arī tas, ka par garšas un smaržas zudumu, kas kādreiz tika uzskatīts par COVID pazīmi, tagad ziņo tikai 2 līdz 3 procenti inficēto cilvēku Apvienotajā Karalistē.

JN.1 pēkšņais izplatības pieaugums liecina, ka tā ir vai nu vieglāk pārnēsājama, vai arī labāk izvairās no mūsu imūnsistēmas. Tomēr labā ziņa ir tā, ka pašlaik nekas neliecina, ka tas būtu agresīvāks par citiem izplatītajiem variantiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

4 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
RPal
RPal
1 g. atpakaļ

Vēl neviens nav atbildējis uz jautājumu, – ko tas nolāpītais covids darīja Uhaņas laboratorijā un, kā tas mošķis zibenīgi pārņēma visu pasauli? Vai tiešām kaut kāds visu pasauli aptverošais ”farmāciju bizness”?

Dr. no
Dr. no
1 g. atpakaļ
Reply to  RPal

Ko šis tā pārņēma? Mirstība apmēram kā no gripas. Un, protams, llelisks līdzeklis, lai nosūtītu pie Pētera neērtus slimniekus un pensionārus. Tas arī viss. Jā, tagad mēģinās šo bubulu reanimēt, varbūt kāds nobīsies arī. ;-)

Dindālz
Dindālz
1 g. atpakaļ
Reply to  Dr. no

Nu jā, bet tā mirstība bija PAPILDUs gripai.
Tapēc jau janvārī robežas nevēra ciet – lai ievazātu.
Tapēc pēc cik tur mēnešiem uzspieda maskas (un drūzmēšanos), jo vīruss sāka iet uz beigās. Vajadzēja lai cilvēki sparīgāk grābsta seju un no visādiem rokturiem to vīrusu ieberž gļotādā.

Dindālz
Dindālz
1 g. atpakaļ
Reply to  RPal

Mūsdienās iet 500+ reizi starp kontinentiem, 10000 starp valstīm. Vīrusiem vispār nau problēmu ar publicitāti.
Mums ir sūdīgāki ierobežojumi/karantīnas nekā bij 18. gadsimtā, kad slimo kuģi varēja arī nogremdēt pirms krasta.