Fitness pārvērš jebkuru tirliņu Betmenā tikai pusgada laikā

fitness

Fitness pārvērš pusgada laikā jebkuru vīrieti par Betmenu, ja vien ir vēlēšanās. Tiesa gan, būs vajadzīgas vismaz četras lietas: lieliska veselība, stingra diēta, vismaz četri 2–3 stundu treniņi nedēļā un, galvenais, motivācija.

Lūk, pieci piemēri un pie reizes arī  piecas atbildes uz vīriešu raksturīgākajām atrunām, lai atkratītos no došanās uz treniņu.

“Kāda kačāšanās?! Man drīz laiks doties pensijā!” – Roberts De Nīro, „Baiļu rags”

Filma sākas ar De Nīro varoņa treniņu cietuma kamerā: izskatās, ka tetovējumiem klātais ķermenis vai sprāgst no enerģijas Lai kļūtu par tādu 48 gadu vecumā, aktierim bija sešus mēnešus jāievēro diēta ar zemu ogļhidrātu saturu un jātrenējas. Viņš sešas dienas nedēļā pa 2–3 stundām pavadīja svaru zālē kopā ar savu treneri Denu Hārviju. Viņi koncentrējās galvenokārt uz krūšu, muguras un kāju muskuļu attīstīšanu, katru sesiju pabeidzot ar 45 minūšu kardiotreniņu.

Hārvijs stāstīja, ka pirmajā laikā De Nīro bijis jāskubina, bet aptuveni pēc trim mēnešiem viņam treniņi tā iepatikušies, ka viņš vēlējies tos turpināt vēl un vēl: “Roberts uzsāka nodarbības ar 50 pievilkšanās vingrinājumiem un 150 izklupieniem, bet filmēšanai ar kailu torsu gatavojās kā bodibildera priekšnesumam,” — stāsta Dens Hārvijs.

“Kāda kačāšanās?! Es esmu tievs, muskuļi man vienkārši neaug!” – Edvards Nortons, „Amerikāņu stāsts X”

fitness

Nortona piemērs pierāda, ka tievs un neliela auguma puisis triju mēnešu laikā var mainīties līdz nepazīšanai. Viņa treneris Entonijs Krotess izvēlējās dot priekšroku lielam svaram, nevis monotoniem atkārtojumiem. Nortons daudz strādāja ar „dzelžiem”, fokusējoties galvenokārt uz krūšu un plecu muskuļiem — tieši tie padara cilvēku vizuāli lielāku. Lai muskuļi nepierastu pie vienas un tās pašas slodzes, treneris nemitīgi mainīja vingrojumus.

Rezultāts — 15 kilogramu jaunu muskuļu uz vēl nesen vājā ķermeņa. Jāpiebilst, ka triju mēnešu nodarbību būtu bijis par maz, ja aktieris neievērotu speciālu diētu: viņš ēda 7 reizes dienā, īpaši daudz lietojot vistas un tītara gaļu un zivis.

“Kāda kačāšanās?!  Man pat paiet ir grūti!” – Kristians Beils, „Betmens. Sākums”

fitness

Viena no iespaidīgākajām metamorfozēm kinematogrāfā: filmas „Mašīnists” līdz 55 kg novājējušais Beils sešos mēnešos atguva formu, iegūstot 30 kg muskuļu masas. Bet pirms tam viņš pat nespēja ne reizes atspiesties. Tas jāņem vērā tiem, kuri, pavisam zaudējuši savu kādreizējo formu, kautrējas apmeklēt fitnesa klubu. Ja vien ir vēlēšanās, pusgada laikā jebkuru vīrieti var pārvērst par Betmenu. Tiesa, būs vajadzīgas vismaz četras lietas: lieliska veselība, stingra diēta, vismaz četri 2–3 stundu treniņi nedēļā un, galvenais — motivācija.

“Kāda kačāšanās?! Es necilāju neko smagāku par glāzi!” – Mikijs Rurks, “Cīkstonis”

fitness

Kopš astoņdesmitajiem gadiem Mikijs Rurks arvien retāk trenējās un arvien vairāk dzēra. Tu saki, ka arī tu daudz dzer? Nesmīdini vismaz Rurku — savā laikā lielāko dienas devu viņš izdzēra jau brokastīs, „uzkožot” paciņu cigarešu. Rezultātā zaudējis naudu, darbu un mačo izskatu, čalis atjēdzās pie sasistas siles. Un te pēkšņi viņam piedāvāja lomu filmā “Cīkstonis”. Lai atdzimtu no pelniem, Mikijs septiņu mēnešu laikā savus taukus nomainīja ar 14 kg jaunu muskuļu — nav slikts rezultāts 52 gadus vecam uzdzīvotājam, vai ne? Katrs viņa rīts sākās ar 3,2 kilometru skrējienu pa pludmali, tam sekoja miegs, pēc tam — pusotras stundas darbs ar „dzelžiem”, brokastis un 45 minūšu kardiotreniņš. Vakaros aktieris pumpējās zālē, bet, tuvojoties filmēšanai, vēl divas stundas dienā veltīja restlingam. Protams, par alkoholu pat runas nevarēja būt.

“Kāda kačāšanās?! Es jau tāpat esmu Breds Pits!” – Breds Pits, „Troja”

fitness

Jau  „Cīņas klubā” un „Lielajā ķērienā” Bredu redzējām viņa izcilākajā formā, tomēr „Trojā” viņa ķermenis patiešām atbilst etalonam. Turklāt aktiera Ahilejs neizskatījās kā pārpumpējies gaļas gabals, bet gan harmoniski attīstīts atlēts. Iegūto proporciju noslēpums: septiņu mēnešu laikā Pits lieliski uzpumpēja muguru un plecus. Ar to viņš atšķiras no daudziem amatieriem, kuri galvenokārt aizraujas ar roku un krūšu pumpēšanu, tādejādi izskatoties pēc jūrnieka Papaja. Pita un viņa trenera Grega Žužona-Roša mērķis bija iegūt kareivja ķermeni, kam viegli jākustas, tāpēc Pita Ahilejam nav hipertrofētu muskuļu. Darbs pie Ahileja fiziskā tēla ietvēra ikdienas 2–3 stundu treniņus zālē un 1–2 stundu nodarbības ar šķēpu.

 

Avots: People

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar