Ēdiens ārā uz soliņa, rāpojot netiek līdz gultai – Covid-19 pacientes “aprūpe” beidzas ar viņas nāvi

Laura Liepa

Līdz šim vistraģiskāk Covid-19 infekcija Latvijā ir skārusi Liepu ģimeni no Talsiem. Nedēļas laikā divās dažādās slimnīcās ar Covid-19 mira gan tētis, gan meita. Pēc piedzīvotā un uzklausot mirušās sievietes palātas kaimiņienes stāstīto, ģimene nolēmusi vērsties Veselības inspekcijā, lūdzot izvērtēt gan sniegto medicīnisko palīdzību, gan elementāru pacientu aprūpes trūkumu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, vēsta LTV “Aculiecinieks”.

Diāna Šteinberga atradās vienā izolatorā ar Lieni Liepu un atklāj detaļas par ārstēšanas procesu. Abas vienā istabā atradušās piecas dienas.

Diāna neslēpj, ka boksā pietrūcis pat paša elementārākā – kaut vai silts ēdiens. “Es prasu: un kā tas ēdiens? Esot tādos maisiņos priekšnamā. Ārā. Jābūt uz krēsliņa,” atklāj Diāna.

Koronavīrusa pacienti Ziemeļkurzemes slimnīcā izvietoti Infektoloģijas nodaļas izolatoros. Tās ir telpas ar divām ieejām, viena no tām ir no āra. Tieši ārā tika atstātas arī brokastis, pusdienas un vakariņas. Lienei nebija spēka ēdienam aiziet pakaļ.

Boksā esot bijis arī šauri un auksti. Abas gultas salīdzinoši tuvu. “Es gulēju kā teltī. Viss bija vaļā. Kā kāds ienāca, durvis atstāja vaļā,” stāsta Diāna.

“Nebija jau, kas palīdz. Viņa nevarēja piecelties, uz tualeti aiziet,” stāsta Diāna, norādot, ka apkalpojošais personāls pie pacientiem nācis ļoti reti. To varēja sazvanīt vienīgi pa mobilo telefonu.

Kad Lienei palicis slikti un viņa noģībusi, nav bijusi iespēja pat viņu iecelt atpakaļ gultā.

Pēc pārvešanas uz Rīgu sieviete nomira. Liepu ģimenei šī ir dubulta traģēdija. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā no vīrusa mira arī tētis.

Lienes brālim Kalvim Liepam ir daudz jautājumu un viņš tos adresēs Veselības inspekcijai: “Gribētu saņemt atbildes uz daļu jautājumiem, ko varbūt varētu sniegt Veselības inspekcija vai kas ar to darbosies. Ir daudz neskaidru jautājumu, uz kuriem nav atbildes. (..) Cik reizes dienā Covid-19 slims pacients tiek apmeklēts? Ja tētis saka – neviens neatnāk, katetrs jau stundu tek gultā, tad ierīkojiet kaut vai kameras.”

Tikmēr zvērināta advokāte Solvita Olsena, kuras specializācija ir tieši ārstnieciska rakstura jautājumi un pacientu prasības pret slimnīcām, uzsver, ka šajā gadījumā var runāt ne vien par aprūpes trūkumu, bet pat palīdzības nesniegšanu.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenais ārsts Edijs Ilziņš skaidro, ka infektologs palātā ieiet vienu reizi dienā. Medicīnas māsas vismaz trīs. Par Lienes ārstēšanu galvenais ārsts konsultējies arī ar speciālistiem Rīgā, abās lielākajās slimnīcās.

“Mēs ārstējam nevis simptomus, bet slimību. Vadāmies pēc vadlīnijām, ko izstrādājusi gan RAKUS, gan Stradiņa slimnīca. Par šo konkrēto gadījumu es konsultējos ar abu slimnīcu pārstāvjiem, bet specifiska ārstēšana nav pieejama,” stāsta slimnīcas galvenais ārsts.

Izvērtējot aprūpi līdz šim, nekādus pārkāpumus koronavīrusa pacientu aprūpē slimnīca nav atklājusi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: “Aculiecinieks”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Domātājs
Domātājs

Varbūt vienkārši badā nomira, ja jau ēdienu slimam nepienesa pie gultas? Un kā nepaēdis var dzert zāles? To tak ārsti zin, ka pirms zālēm ir kaut kas jāapēd! Vai tad zāles nedeva? Tā ir slepkavība aiz nolaidības. Tur jau kriminālpolicijai jāņemās, ne radiniekiem! Šito rakstu jaunajam ģenerālprokuroram vajadzētu aisūtīt, lai dod pavēli pārbaudīt notikušo.

Andrīts
Andrīts

Ja mūsu bezmaksas medicīnā samaksā personālam uz rokas, tad viņi ar strādā. Svādāk tu esi tiki traucēklis. Tas novērots ar vairākiem radiem, kas trāpijuši slimnīcās.

Iga
Iga

Nepārprotami te ne tik daudz medicīniska, cik sociālās aprūpess lieta… bet te jau zvaigzne petraviča un jautājumus uzdot nepieklājīgi

Stienis
Stienis

Es domāju, ka formāli nekas nebūs pārkāpts, taču nevienam nav noslēpums, ka pie mums māsiņas un dakteri (ar izņēmumiem, protams,) pret pacientiem izturas kā pret cietumniekiem vai labākajā gadījumā tos vienkāŗši ignorē. Man tas nav saprotams! Pieklājība un iejūtība taču naudu nemaksā. Mēs visi gribam kā ārzemēs, kur visi smaidīgi un laipni, bet paši nespējam pat soli paspert, lai to piepildītu dzīvē! Es atbalstu šo ģimeni tās taisnības meklējumos!