Dizaineru somas: uzmanīgi – viltojums!

Jaunas dizainera somas iegāde sagādā prieku. Atklājums, ka tā patiesībā ir viltojums, sarūgtina. Ja plānojat iegādāties dizainera somu, šie padomi palīdzēs jums atšķirt īsto preci no viltojumiem.

KAS JĀZINA

1. Izprotiet starpību starp īstu dizainera somu un viltojumu

Zinot atšķirības, jūs izdarīsiet pareizo izvēli.

Īstas dizainera somas izgatavotājs ir labi pazīstams dizaineris. Tās autors var būt arī mazāk pazīstams, bet uzsvars tiek likts uz augstākās klases dizaineriem. Somas logotips, piekariņi, stiprinājumi, to precīzs skaits un izvietojums ir oriģinālā dizaina daļa. Etiķetes, paraksti un atzīmes ar dizainera vārda norādi ir somas vispārējā dizaina neatņemama sastāvdaļa. Somas cenu nosaka summa, kuru patērētājs ir gatavs maksāt par dizainera vārdu.

Legālas kopijas / imitācijas ir „dizaineru iedvesmoti” izstrādājumi, tās nav tiešas oriģināldarbu kopijas, netiek apgalvots, ka soma ir oriģināls dizainera darbs un netiek izmantotas preču zīmes, simboli, logotipi vai iezīmes. Vairumā gadījumu ir iespējams likuma robežās imitēt autentiskas somas stilu un krāsas, tajā pašā laikā izvairoties no tādu preces īpašību atveidošanas, kas var radīt autortiesību pārkāpumu. Šādā gadījumā somas līdzība dizainera izstrādājumam ir radusies iedvesmas rezultātā un netiek apgalvots, ka soma ir šā dizainera radīta. Neizpētot somu, var rasties kļūdains iespaids par tās izcelsmi, tāpēc, uzskatot, ka soma ir dizainera radīta, pircējs par to pārmaksā. Zinot, kam pievērst uzmanību, jūs spēsiet pamanīt atšķirības.

Nelegālas izcelsmes somas, viltojumi pozicionē sevi kā dizaineru radīti darbi līdz pat rokturiem, logotipiem, stiprinājumiem utt. Viltotāji kopē visas dizainera somu detaļas. Šādu viltojumu cenas mēdz būt dažādas — no zemām līdz pat ļoti augstām. Viltojumu izgatavošana ir aizliegta, un šādu izstrādājumu iegāde atbalsta nelikumīgu nodarbi.

Apzinieties, ka dizaineru somām ir oriģinālā augstas klases dizainera svētība, to izgatavošanā un pārdošanā tiek nodrošināta adekvāta samaksa, ļaujot tās pārdot tirdzniecības vietās. Veikalu pārstāvji parasti teiks, ka “X zīmols ir licencējis šo somu mūsu veikalam”.

 

2. Ziniet, kur pirkt

Labākā vieta dizainera somas iegādei ir pazīstams dizaineru somu veikals. Piemēroti ir veikali, kuru nosaukums sakrīt ar somas zīmolu, kā arī īpaši augstas kvalitātes preču universālveikali un veikali. Tirdzniecības vietas personālam jāprot atbildēt uz jautājumiem par somas ģenealoģiju, kvalitāti un garantijām.

Katrai somai, kuru pārdot tirgū vai uz ielas, būtu jāizraisa aizdomas. Dizaineru zīmoli neizsniedz pilnvaras ielu tirgotājiem savu somu vai maku pārdošanai. Tirgus būdā oriģināla dizainera soma ir reti sastopama parādība – iespējama, bet maz ticama.

Lieciet lietā visas savas zināšanas par dizaineru somām, ja iepērkaties interneta izsolēs un mazcenas izpārdošanās. Esiet piesardzīgi, iegādājoties somas šādās vietās.

Lūdziet padomu jums zināmiem modes pazinējiem. Kur viņi iegādājas somas? Viņi jums norādīs labu veikalu.

 

3. Raugieties uz cenu reāli

Dizaineru somas ir dārgas, jo tās ir kvalitatīvi izgatavotas un kalpo par statusa simbolu. Ja cena ir pārāk pievilcīga, lai tā būtu patiesība, tad soma, visdrīzāk, ir viltojums.

Pērkot legālas kopijas, pārliecinieties par kvalitāti un to, ka nepārmaksājat!

 

4. Pajautājiet pārdevējam, vai soma ir īsta, kopija vai viltojums

Par atbildes patiesīgumu spriediet pats. Apvaldiet emocijas un saglabājiet vēsu prātu. Pārdevējiem, kuri izvairās no tiešas atbildes, ir kaut kas slēpjams.

Pajautājiet, vai jūs varēsiet somu atdot atpakaļ, ja tā izrādīsies defektīva vai viltota. Dabīgi, neceriet, ka ielu tirgotājs tam piekritīs!

Uzprasiet, vai somai ir autentiskuma sertifikāti.

 

5. Jums jāzina kopijas vai viltojuma pazīmes

Ir neskaitāmi daudz viltojumu pazīmju.

Šuves: rūpīgi pārbaudiet šuves. Šķības, nevienmērīgas šuves ir zemas kvalitātes un viltojuma pazīme. Dizaineru somām vienmēr ir kvalitatīvi nostrādātas šuves, jo dizainera reputācija nosaka kvalitatīvu izstrādājumu ražošanu.

Pārbaudiet marķējumus un birkas. Pārbaudiet somas iekšpusē, vai zīmols ir iespiests ādā vai piešūts ar roku? Acīm redzamam viltojumam somas iekšienē nebūs zīmola nosaukuma. Pārbaudiet arī somas ārpusi, jo daudzi dizaineri autentiskuma birkas izvieto arī tur.

Pārbaudiet materiālu. Ja tā ir āda, tad tai jāsmaržo pēc ādas. Ja tas ir izturīgs audums, tad tam jābūt stingram un labi nošūtam. Izmantotie materiāli var ļoti daudz pastāstīt par somas kvalitāti. Ja īstas somas iekšpusi rotā musturs, tad viltojuma iekšiene ir nostrādāta vienā krāsā.

Pārbaudiet logotipu. Logotips ir tas, kas bieži nodod viltotājus. Izgatavotāja vārds var būt uzrakstīts nepareizi, piemēram, nevis “Cartier”, bet “Carter”. Jo populārāka ir “kopētā” soma, jo biežāk tā tiek viltota un jo uzmanīgākam jābūt. Skatieties uz šuvēm: ja malās ir uzraksts “LV”, tam jāturpinās arī somas otrā pusē. Tas pats attiecas uz pārējiem uz somas attēlotajiem simboliem. Uz visvairāk kopētajām „Chanel” somām ir burtu savienojums „Os”, nevis „Cs”, kas patiesībā padara kopijas pārdošanu par likumīgu, bet, protams, ir viltojuma pazīme.

Meklējiet somas sērijas numuru. Sērijas numurs ir uz zīmoga ar zīmola nosaukumu (var nebūt visām somām).

Pārbaudiet oderi. Ja tā čaukst kā papīra lapa, soma nav īsta. Dizaina soma ir oderēta un bieži vien — ar ādu. Pārbaudiet oderes šuves, pārliecinieties, ka tās ir dubultas (tas ne vienmēr ir tā).

Meklējiet krāsu variācijas. Dažas variācijas var būt acīm redzamas, bet dažas — nenozīmīgas. Pārliecinieties, ka esat uzmanīgi pārbaudījis somu.

Vērojiet, kā soma valkājas. Lai gan tā ir metode, ko ir iespējams pielietot tikai pēc pirkuma veikšanas, tas, kā jūsu soma valkājas, var būt tās autentiskuma pazīme. Piemēram, roktura ādai pēc dažām valkāšanas nedēļām jāizskatās kā labu laiku valkātai ādas jakai. Tās izskatam jābūt “valkātam”. Šuvēm jāpaliek neskartām, tām nav jāspurojas. Rāvējslēdža rokturi, kas drīz vien nokrīt, ir viltojuma pazīme.

 

6. Nejauciet dizainera somas iegādi ar vērtīgu pirkumu

Iegādājoties dizainera somu, jūs līdz ar to pērkat arī zīmolu, un, izņemot gadījumus, kad nauda nav problēma, tas var nenākt par labu jūsu maciņam. Nevadieties tikai pēc modes, bet salīdziniet dizainera somu un parasta zīmola kvalitāti. Tādējādi jūs drīz vien pārliecināsieties, ka pat dizaineru izstrādājumiem mēdz būt kvalitātes kompromisi, kas nav savienojami ar prasīto cenu. Maksāt 1000 dolāru par celofāna maisiņu ar dizainera vārdu tā vietā, lai iegādātos parastu 200 dolāru vērtu ādas somu, nav jēgas. Pētiet un ļaujiet, lai jūs vada prāts, nevis modes apmātā sirds.

 

IETEIKUMI

Meklējiet jaunus topošos dizainerus, kuru radītie darbi ir daudzsološi, lai gan par tiem pagaidām netiek prasīta milzu nauda. Šie dizaineri, iespējams, pārdod savus darbus internetā, tādās mājaslapās kā Etsy, dāvanu vai kvalitatīvu apģērbu veikalos, vai vietējos amatniecības tirgos. Mācieties saskatīt kvalitāti un stilu, atbalstiet jaunos dizainerus!

Ja iespējams, nepērciet “dizainera somu” uz ielas.

Neaizmirstiet pārbaudīt cenu zīmes. Birkas ir drošs viltojuma apliecinātājs. Ja birkas izskatās ar roku šūtas vai to vispār nav, soma nav īsta.

Ja jums ir tiesības somu atdot atpakaļ pārdevējam, ievērojiet šo termiņu. Pārbaudiet, vai soma nav viltojums, PIRMS to vairs nav iespējams nodot tirgotājam.

Juicy simbols patlaban ir “Love G&P”. Par viltojumu var liecināt, piemēram, uzraksts “Love “P&G”, tomēr, tas var liecināt arī par to, ka soma ir mazliet vecāka jo līdz 2006. gadam uz Juicy ražotajām somām tiešām bija uzraksts “Love “P&G”.

Jūs varat ar iegādāto somu iegriezties dizaineru veikalā un salīdzināt logotipus, oderi, utt., lai pārbaudītu, vai jūsu soma nav viltojums.

Atcerieties — ja āda nav smaga, bet tai tādai jābūt, tas nozīmē, ka tā vai nu nav īsta vai arī ir sliktas kvalitātes āda, tātad arī pati soma nav īsta.

Pārbaudiet pareizrakstību uz somas birkas. Ja somas iekšienē vai ārpusē ir pareizrakstības kļūda, soma noteikti ir viltojums.

Lielākai daļai dizaineru namu, piemēram, “Louis Vuitton”, kas ražo somas ar parakstiem un monogrammām, ir veidi, kā atpazīt viltojumus. Louis Vuitton paraksts ir “LV”, un tas ir visgrūtāk atpazīstamais viltojums.

 

Brīdinājums:
Ja plānojat pārdot viltojumus, apzinieties juridiskās un morālās sekas. Interneta izsoļu mājaslapas vienmēr cīnās ar viltojumiem. Pārdot īstu izstrādājumu vai kopiju bez tās autentiskuma apliecinājuma ir labi, bet viltotas somas pārdošana nekādā gadījumā nav atbalstāma.

 

Piezīme: attēlam ir ilustratīva nozīme

Populārākie raksti



Lasītāju viedokļi

avatar