Bijušajam deputātam Pugam darbs teātrī nespīd

Ivars Puga

Aktieris Ivars Puga uz krēslu 14. Saeimā nemaz nepretendēja. Četrus gadus nosēdējis parlamentā, kurā tika ievēlēts no partijas “KPV LV” saraksta, Puga no Saeimas aizgāja ar cerību atgriezties Latvijas Nacionālajā teātrī. “Tāda doma ir. Es esmu sprinteris, kas grib redzēt sava darba rezultātu. Vieni gūst gandarījumu no procesa, citi – no rezultāta,” tā Puga stāstīja “Latvijas Avīzei”.

Šobrīd gan 62 gadus vecā Pugas teātra aktieru sarakstā nav, izpētījis “Jauns.lv”.

Kļūstot par 13. Saeimas deputātu, no partijas KPV ievēlētais aktieris Ivars Puga iesniedza atlūgumu Latvijas Nacionālajā teātrī, kur bija nostrādājis 32 gadus. 14. Saeimas vēlēšanās Puga vairs nekandidēja. Taču teātrī – vismaz pagaidām – viņam vieta vairs neatrodas, raksta “Kas Jauns”.

Pabeidzis četru gadu darbu Saeimā, Puga šobrīd dzīvojot no bezdarbnieka pabalsta. Kā vēsta “Kas Jauns”, aktieris nav slēpis, ka vēlētos atgriezties savā ilggadējā darba vietā Nacionālajā teātrī, taču vismaz pagaidām tur viņu neviens ar atplestām rokām atpakaļ negaidot.

Nacionālā teātra direktoram Jānim Vimbam aizvadītajā rudenī bijusi tikšanās ar Pugu, kas organizēta pēc aktiera ierosmes. “Ja būs nepieciešamība pēc Ivara Pugas pakalpojumiem, teātris izteiks viņam piedāvājumu [..] Jebkurā gadījumā runa ir par teātra nākamo sezonu. Tā patlaban jau tiek plānota un sastādīta, bet aktieru sadalījums pa izrādēm vēl nav noticis līdz galam,” žurnālam skaidrojis Vimba un piebildis, ka attiecībās starp viņu un Pugu viss esot kārtībā, taču šobrīd “uz sitiena” darbā pēc viņa nav vajadzības.

“Kas Jauns” atzīmē, ka Nacionālā teātra sadarbība ar Pugu nākotnē iespējama kā ar ārštata aktieri, taču “štata vieta ar regulāru dalību repertuāra iestudējumos viņam diez ko nespīd”.

Puga atzīst – politiķa dzīve esot stabilāka nekā aktierim. “Zini, ka ievēlēšanas gadījumā labi apmaksāts, prognozējams un nodrošināts deputāta darbs, arī stāvvieta pašā Vecrīgas sirdī vismaz četrus gadus būs.

Ja man būtu 25 gadi un es justu, ka spēki iet kalnā, tad – kāpēc ne? Tad būtu cita attieksme,» uzskata viņš.

Par deputāta krēslā pavadīto laiku viņš saka paldies savam bijušajam kolēģim: «Viennozīmīgi – Artusam Kaimiņam. Ar visu viņa trakumu un dullumu.

Viņš bija tas, kurš mani pieveda pie Saeimas durvīm.

 Viņš mani izmainīja. Labi, Artuss ne jau apbūra un sagāza manu pasauli kājām gaisā. Aptuveni gadu iepriekš man bija apstājies ļoti aktīvs laiks teātrī. Ilgu laiku, ja ne gluži biju vilcis repertuāru, bet biju bez atelpas baigajā ritenī daudzas lomas nospēlējis. Pamazām pieklusu. Biju pārdomās – būtu kāds piedāvājums, toč ietu prom no teātra! Jutu, ka nav vairs tā… Un pagāja gads. Kā uz burvju mājienu Artuss bija klāt un izteica piedāvājumu,» intervijā stāstīja Puga.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avoti: jauns.lv, žurnāls “Kas Jauns”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anita
Anita

kas viņš ir? Sūds