Valsts atbalstu Covid-19 krīzē saņēmuši tikai nepilni 8% no visiem Latvijā reģistrētajiem aktīvajiem uzņēmumiem

bizness

Valsts atbalstu Covid-19 pandēmijas seku novēršanai līdz šim saņēmuši vairāk nekā 13 tūkstoši uzņēmumu, liecina Lursoft apkopotā informācija, kas veido tikai nepilnus 8% no visiem šobrīd Latvijā reģistrētajiem aktīvajiem uzņēmumiem.

To vidū visvairāk ir komersantu, kuru darbiniekiem izmaksāti dīkstāves pabalsti (10,2 tūkstoši uzņēmumu), 3,6 tūkstošiem uzņēmumu atbalstīta nokavēto nodokļu samaksas sadale termiņos vai atlikšana uz laiku līdz trim gadiem, bet 3,3 tūkstoši uzņēmumu saņēmuši subsīdijas darbinieku algu izmaksai. 

Lursoft pētījumā noskaidrojis, kuru nozaru uzņēmumi visaktīvāk izmantojuši iespēju saņemt valsts atbalstu, kuri saņēmuši lielāko atbalstu tūrisma nozares uzņēmumiem, bet kuri – eksportējošajiem uzņēmumiem. 

Apkopotā informācija par atbalstu saņēmušajiem uzņēmumiem liecina, ka teju ceturtā daļa no visiem uzņēmumiem strādā tirdzniecības sektorā, bet vēl 12,7% saistīti ar viesu izmitināšanu un sabiedrisko ēdināšanu. Tas ir likumsakarīgi, ņemot vērā, ka tieši izmitināšanas un sabiedriskās ēdināšanas sektors visbūtiskāk sajutis krīzes radītās sekas, pavasarī strauji samazinoties tūristu skaitam, savukārt tirdzniecības sektors spēcīgu sitienu piedzīvojis līdz ar valdības lēmumu pilnībā apturēt veikalu darbību, atļaujot strādāt vien atsevišķiem izņēmumiem un definējot tā dēvētās pirmās nepieciešamības preces, kuras atļauts tirgot klātienē.

Analizējot datus par tirdzniecības sektorā strādājošajiem valsts atbalsta saņēmējiem, redzams, ka vairākums no tiem (65,4%) saistīti ar mazumtirdzniecību, ceturto daļu no visiem veido vairumtirgotāji, bet nepilni 10% no visiem atbalsta saņēmējiem tirdzniecības nozarē ir automobiļu un motociklu tirgotāji. Tāpat kā valsts atbalsta saņēmēju vidū kopumā, arī tirgotāju vidū vairāk nekā puse no visiem atbalsta saņēmējiem reģistrēti galvaspilsētā Rīgā.

Lursoft dati rāda, ka valsts atbalsta saņēmēji 2019.gadā nodarbinājuši 185,5 tūkstošus darbinieku un nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 2,1 miljardu eiro. Analizējot datus par nodokļu parādiem, Lursoft dati rāda, ka aizvadītā gada laikā nodokļu parāds, kas pārsniedz 150 eiro, reģistrēts 48,9% no visiem atbalsta saņēmējiem. 6% uzņēmumu nodokļu parāds pērn reģistrēts visus 12 mēnešus. Ceturtā daļa no šiem uzņēmumiem saistīti ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, bet vēl piektdaļa – ar mazumtirdzniecību. 

Valsts atbalstu saņēmušo uzņēmumu vidējais vecums – 9 gadi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Lursoft

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Aha
Aha

Tāpēc jau Amerikā vienkārši sūtīja čeku visiem. Līdzīgi kā mums sūtīs čeku par katru bērnu.
Tas taču ir administratīvs neprāts mēģināt taisnīgi atbalstīt tik dažādos uzņēmus.
Toties taisnīgi atbalstīt cilvēkus ir daudz vieglāk. Ar čeku katram personas koda īpašniekam. Un viss.