Martā reģistrēts lielākais jaunu uzņēmumu skaits kopš 2018.gada

uzņēmējdarbība

Pēc tam, kad aizvadītajā gadā reģistrēts zemākais jaunu uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā, dati par šī gada martu viesuši cerību par situācijas uzlabošanos.

To apliecina ne tikai Lursoft apkopotie dati par jaunu uzņēmumu reģistrēšanas aktivitāti martā, bet arī Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji, kas liecina, ka aizvadītajā mēnesī uzņēmēju noskaņojums uzlabojies  gan pakalpojumu sektorā un mazumtirdzniecībā, gan arī rūpniecībā un būvniecībā. Visaugstākais šis rādītājs martā bijis apstrādes rūpniecībā, ko ietekmējis uzņēmēju nedaudz pozitīvāks šī brīža pasūtījumu līmeņa novērtējums un optimistiskas uzņēmumu vadītāju prognozes turpmākajiem trim mēnešiem. 

Lursoft apkopotā informācija rāda, ka aizvadītajā mēnesī Latvijā reģistrēti 1032 jauni uzņēmumi. Tas ir lielākais viena mēneša laikā reģistrētais jaunu uzņēmumu skaits kopš 2018.gada marta.

93% no martā reģistrētajiem uzņēmumiem ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, tāpat arī uzņēmumu skaitu papildinājuši jauni individuālie komersanti, akciju sabiedrības, ārvalstu komersanti filiāles, zemnieku saimniecības, liecina Lursoft dati.

Jānorāda, ka teju pusē gadījumu martā reģistrētie uzņēmumi to īpašniekiem ir pirmais uzņēmums, proti, iepriekš šīs personas nav bijušas dalībnieki citos uzņēmumos. 

Šī gada pirmajā ceturksnī Latvijā reģistrēti 2474 jauni uzņēmumi, bet likvidēti – 4675.

Izpētot š.g. martā reģistrēto uzņēmumu datus, redzams, ka 42,23% no tiem reģistrēti Rīgā, vēl 20,97% Pierīgā.

Pārējos reģionos jauno uzņēmumu īpatsvars bijis atšķirīgs – kamēr Zemgalē reģistrēti 10,87% no visiem aizvadītā mēneša jaunajiem uzņēmumiem, Latgalē tie bijuši 6,80%.  Kurzemē reģistrēti 10,00% no visiem Latvijas jaunajiem uzņēmumiem martā, bet Vidzemē – 9,13%.

Neskaitot galvaspilsētu, visvairāk jauno uzņēmumu martā bijis Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā. 

Lursoft aprēķinājis, ka š.g. martā reģistrēto uzņēmumu kopējais pamatkapitāls veido 15,9 milj. EUR.

Vairāk nekā puse (59,58%) no visiem aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem jaunajiem komersantiem ir mazkapitāla SIA, t.i., to pamatkapitāls nesasniedz 2800 eiro, taču vienlaikus reģistrēti arī pieci jauni uzņēmumi, kuru pamatkapitāls pārsniedz 1 milj. EUR. Lielākais starp tiem ir 4.martā reģistrētais SIA “RB ELG”, kura reģistrēto un apmaksāto pamatkapitālu veido 4,55 milj. EUR. Uzņēmuma kapitāldaļu turētājs ir AS “Rietumu Banka”, savukārt patiesie labuma guvēji – Leonids Esterkins un Dermot Fachtna Desmond. Jānorāda, ka šis nebūt nav vienīgais uzņēmums, kuru aizvadītajā mēnesī reģistrējušas personas, kas saistītas ar banku sektoru. Trešais lielākais pagājušā mēneša uzņēmums ir SIA “Tāla 1”, kura patiesie labuma guvēji – Nika Berne un Oļegs Fiļs. Šīs kompānijas kapitāldaļu turētājs ir AS “Pillar Capital”, kas, pēc Lursoft pieejamās informācijas, šobrīd kā daļu īpašnieks reģistrēts 23 uzņēmumos. 

Š.g. martā lielākie reģistrētie uzņēmumi:

  1. SIA “RB ELG”: 4,55 milj. EUR pamatkapitāls (patiesie labuma guvēji – Leonids Esterkins, Dermot Fachtna Desmond);
  2. SIA “Tonybet”: 1,4 milj. EUR pamatkapitāls (patiesais labuma guvējs – Dmitry Arabuli);
  3. SIA “Tāla 1”: 1,3 milj. EUR pamatkapitāls (patiesie labuma guvēji – Nika Berne, Oļegs Fiļs);
  4. SIA “Markalnes 5”: 1,26 milj. EUR pamatkapitāls (patiesie labuma guvēji – Jūlija Kozlova, Sergey Syropyatov);
  5. SIA “Sport IN”: 1,08 milj. EUR pamatkapitāls (patiesā labuma guvēja – Jekaterina Nikuļina).

Desmitajai daļai no aizvadītajā mēnesī reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem ir ārvalstu kapitāls, liecina Lursoft dati.

Jānorāda, ka martā turpinājusi pieaugt uzkrātā summa, kuru Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālos ieguldījuši ārvalstnieki. Lursoft statistikas dati liecina, ka šobrīd ārvalstu pārstāvji Latvijas uzņēmumos ieguldījuši 7,716 miljardus eiro. Pagājušā mēneša laikā šī summa pieaugusi par 2,26 milj. EUR. Tiesa, februārī pieaugums bijis ievērojamāks – 76,01 milj. EUR –, savukārt janvārī bija reģistrēts uzkrāto ieguldījuma apjoma kritums par 11,87 milj. EUR. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Lursoft

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nellija
Nellija

Mjā,,,cik daudz dibinātu uzņēmumu,,tas liecina par to,ka ver un taisa manipulācijas, īstie labuma guvēji Kiprā, Monako,,skaidrs ir tas,ka nabaga latvija tiek izvarota lielos apmēros, to neredz ne VID, ne KNAB, ne DD, ne FM ,a neviens, domājams tāpēc,ka paši šo visu veido,,,,tā domā liela daļa iedzīvotāju,,,,tāpat kā runāja par Beļeviču,tīrā aitiņa, tad kāpēc ntie uzņēmumi zem vienas adreses Ģertrūdes 10/9!??Visi gali Monako,,,,pēc Kipras,,,kas laukus apstrādā, kā apstrādā,kas baro aļņus, kā realizē,,,nav laiks ielūkoties visos valstvīros, ar kaklasaitēm,,cik netīri ir viņu darījumi,nu, mūsu knabs netiks ar to galā, kamēr neiejauksies ES komisijas!

pater familias
pater familias

Būtu labāk, ja būtu reģistrēts lielākais jaunpiedzimušo skaits.