Desmiti miljoni dolāru zaudētas investīcijas: Ir jāatvieglo bankas kontu atvēršana Latvijā, norāda ASV vēstnieks

Uz kaitējumu Latvijas ekonomikai, ko nodarījusi pārcentība finanšu sektora kapitālā remonta” prasībās banku izpildījumā, LTV raidījumā “1:1” norādīja ASV vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons.

“Kad es ierados pirms gada, Latvijas augstākās amatpersonas lūdza mani vairāk koncentrēties uz ekonomiku, ieteikt, ko mēs varam darīt, lai palielinātu tirdzniecību un investīcijas ar ASV. Tāpēc sava darba gadā esmu ticies šeit ar ASV investoriem.

Esmu dzirdējis par četrām tēmām, kur Latvija var veikt uzlabojumus, un pirmā ir banku jautājums. Ir jāatvieglo banku, ASV uzņēmumu un privātpersonu kontu atvēršana šeit.

Latvija, iespējams, ir zaudējusi desmitiem miljonu ASV dolāru potenciālajās investīcijās no uzņēmumiem, kuri izvēlējās neinvestēt šeit vai nevarēja atvērt kontus, vai arī, ja viņi ir šeit, bet viņi nevar augt, jo viņiem nav vietējā konta, viņi nevar iesaistīties visās vēlamajās partnerības aktivitātēs. [..]

Un tā ir zaudēta iespēja, zaudēta investīcija, tā ir nauda, kas nonāk kaut kur citur, ko varēja šeit ieguldīt un kas varēja balstīties uz visu, ko Latvija spēj piedāvāt – šeit ir liels talantu potenciāls, šeit ir uzņēmējdarbība.

Tas attiecas uz dažādām nozarēm, sākot no investīcijām līdz tirdzniecībai ar nekustamo īpašumu, līdz jaunajām tehnoloģijām un kiberdrošībai.

Ir daudz nozaru, kuru uzņēmumi ir centušies šeit ierasties un tiem ir vai nu apgrūtināta uzņēmuma ienākšana, vai arī tiek kavēta to izaugsme Latvijas banku sistēmas izaicinājumi dēļ,” raidījumā 1:1 teica ASV vēstnieks, piebilstot, ka arī viņam pašam nav izdevies Latvijā atvērt bankas kontu jau gadu.

Visu sarunu var noskatīties ŠEIT.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Economist
Economist

Pirmkārt, neesmu dzirdējis par kādām amerikāņu investīcijām šeit. Varbūt kļūdos, tad nu palabojiet un norādiet, kur tieši būtu kaut 10 centi investēti. Otrkārt, piemēram, LUMINOR pieder amerikāņiem, vai ne? Ko tad kasās?

nīlzirgs
nīlzirgs

ASV kompāniju investīcijas ir kaut vai Citadele un nevajag muldēt, ja nezini.

nagla
nagla

Kurš gan pieprasīja to kapitālo remontu, ja ne ASV? Kā tikai netika draudēts ar iekļaušanu pelēkajā zonā, ar aizliegumu darboties ar ASV dolāriem. Un tas viss tikai tāpēc, lai amerikāņu bankas nevarētu mazgāt naudu Latvijas bankās. Tagad ir gudri pamācīt, it kā paši tam nebūtu klāt stāvējuši.

Jefiņš
Jefiņš

Tagad īstais laiks prasīt Znotiņai zaudējumus atlīdzināt. Viņai tagad liela alga un gan jau viņa viena pati negribēs maksāt un nosauks vēl kādu vainīgo.

Elementāri
Elementāri

Vismaz viens jautājums beidzot ir noskaidrojies. Bija divas hipotēzes. Pirmā, kāds liek mums taisīt visas tās glupības finanšu sektorā un mēs paklausīgi to arī darām. Otrā, paši esam autori un izpildītāji. Tagad ir skaidrs, ka paši. Latvijas bankas vadībai šodien būtu jāatkāpjas. Tas tā sākumam.

tējkannas jātnieks
tējkannas jātnieks

Jau 20 gadus pie varas Jaunā laika palaistais politiskais klons (rietumnieciski orientēts) visi šī spēka premjeri izcili politiķi un līderi u.tt. – kādēļ sanācis tik liels Čiks, ka US Vēstniekam publiski LTV jāsaka ka vairs nav labi? Ko nu, kāda rosīšanās gaidāma, jeb nav laika ar tās lidostas zemēm – nervi beigti?

Jeblonskis
Jeblonskis

Nesaprotu kur problēma atvērt kontu?
Nu uztaisa SIA/AS, iedod vietējam latvietim 1%, ieceļ par direktoru, un viņš iet un atver!
Tāpat kā Arābu Emirātos, un kur tur vēl.

Stienis
Stienis

Tev laikam lēni pielec…

Zvaigzne
Zvaigzne

Paldies kapitālā remonta izpildītājiem! Neatsverams ieguldījums Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Saprotu, ka pastrādātā pirmrindnieki ieņem citus treknus amatus.