Bērnu slimnīca spriež, ko darīt tālāk – strādāt ar zaudējumiem vai ierobežot pakalpojumus

Ar pašlaik budžetā piešķirtajiem līdzekļiem nepietiks, lai 2023.gadā nosegtu visas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) vajadzības, kas saistītas ar ārstniecību un aprūpi, pavēstījis slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Viņš norāda, ka

slimnīcai šo gadu nāksies vai nu plānot tā, ka finanšu gads tiks noslēgts ar zaudējumiem, vai arī limitēt sniegto valsts apmaksāto pakalpojumu daudzumu.

Tā kā par bērniem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas tiek apmaksāti no valsts budžeta, pacientiem nav jāveic līdzmaksājums, BKUS netiek izskatīts scenārijs par līdzmaksājuma apjoma celšanu vai maksas pakalpojumu paplašināšanu, ko apsver citās Latvijas slimnīcās. Pieejamībai ārstniecības pakalpojumiem jāizriet no pacienta vajadzībām, nevis ģimenes maksātspējas, uzsver Ābols.

Šobrīd lēmums, kā rīkoties līdz gada beigām, nav pieņemts, jo vēl joprojām nav skaidrības, cik lieli valsts budžeta līdzekļi tiks piešķirti BKUS 2023.gadā. Precizēts budžeta apjoms tiek solīts tikai pēc Lieldienu brīvdienām, tāpēc šobrīd detalizēti spriest par tā izmantošanu ir pāragri,

sacīja Ābols.

Pēc viņa paustā, ar pašlaik piešķirtajiem līdzekļiem nepietiks, lai 2023.gadā nosegtu visas BKUS vajadzības, kas saistītas ar ārstniecību un aprūpi.

Ierobežotie līdzekļi, ar kuriem nākas un nāksies iztikt šajā gadā, var nodarīt kaitējumu bērnu veselības aprūpei ilgtermiņā.

Jau šobrīd slimnīcā pauž bažas par bērnu veselības aprūpes speciālistu aizplūšanu no valsts slimnīcas uz privāto sektoru, kur ir iespēja saņemt konkurētspējīgu atalgojumu, sniedzot maksas pakalpojumus.

Turklāt veselības aprūpē kopumā arvien skaudrāk ir jūtams speciālistu trūkums, atzina Ābols, norādot, ka valsts slimnīcās trūkst speciālistu, kas veic radioloģiskos izmeklējumus – gan ārsti, gan asistenti izvēlas strādāt privātās medicīnas iestādēs. BKUS īpaši jūtams jauno ārstu trūkums, jo studējošie reti izvēlas ar bērnu veselības aprūpi saistītās specialitātes.

“Tāpēc sāpīgs zaudējums ir katrs pediatrs, kurš nolemj turpmāk strādāt kādā no reģionālajām slimnīcām vai privātā veselības aprūpes iestādē. Tāpat slimnīcā jūtams, ka trūkst bērnu ginekologu un oftamologu.

Ja no Bērnu slimnīcas uz privāto sektoru šogad aiziet vēl vairāki speciālisti, tas jau tuvākajā laikā var radīt situāciju, ka rindas pie speciālistiem uz konsultācijām un izmeklējumiem kļūst vēl garākas. Līdz ar to cietīs bērnu veselība, jo rindu pagarināšanās nesīs līdzi risku, ka ārstēšana tiks uzsākta novēloti,”

sacīja Ābols.

Atlikušajiem gada deviņiem mēnešiem slimnīcām trūkst 78 miljonu eiro valsts apmaksāto pakalpojumu nodrošināšanai pacientiem, iepriekš sacīja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Kalējs uzskata, ka Finanšu ministrijai ir jāgatavo informatīvais ziņojums valdībai, lai varētu esošajai situācijai rast risinājumu.

Ja papildu finansējums netiks piešķirts, tad septembrī slimnīcas būs spiestas pārtraukt valsts apmaksātu pacientu plānveida ārstēšanu un pacientiem par pakalpojumiem būs jāmaksā pašiem, brīdina Kalējs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anna
Anna

Lai BKUS neuzpūš milzīgu administratīvo personālu ar nenormāli lielām algām. Tur strādā vietnieku vietnieki, vietnieku vietnieka asistenti utt…. Un tad bola acis ka naudas nav. Par medpersonālu augšām ir nospļ….

Rata
Rata

Nav viegla izvēle- ko tad darīt ar tām klīrīgām lellēm ar nepārprotamām nekompetenes dominantēm uzpūtības neprātā

Jeblonskis
Jeblonskis

Maukasbērneļi! Ministru ražotāji!

Naģe
Naģe

Problēmas ar veselības aprūpi (īpaši pēc Covid) nav tikai Latvijā.

LTV
LTV

Pirmais kas ir jaizdara , valsts slimnīcās ir tikai un vienīgi valsts apmaksātie pakalpojumi , vis privātpakalpojumi privātās klīnikās uz privāto aparatūru, vienreiz jaatdala mušas no kotletēm.

klussa
klussa

Par cik algas nevar ierobežot un haltūru pārņemtajiem dakterīšiem nav laika- tad jau jāierobežo uzņemšana, citādi jau tā p biežu traucē ārstus

Marmelādes čūska
Marmelādes čūska

Šis bija paredzams – inflācija, energoresursu sadārdzinājums u.t.t. Tanī pašā laikā VM NVD palielina pakalpojumu grozu. Sviestainākais, ka ir slimnīcas , kas izņem peļņu. Tiek celtas jaunas būves (īpaši BKUS), kas vienkārši jāuztur. Tūlīt vaidēs visas universitātes slimnīcas. Kas par šo “gāzi grīdā” atbildēs? Kas par to samaksās, skaidrs- nodokļu maksātāji, kuriem nekādi uzlabojumi nav gaidāmi, izņemot stāstus par darba grupām, kas bezgalīgi sēdēs pa kabinetiem un ministrijām, kas meklēs naudu savos izdevumos. Kad šis analfabētisms beigsies!?

Marmelādes čūska
Marmelādes čūska

O, ko dzirdu Aizkraukes slimnīcai jaunas telpas, tātad drīz izbeigsies nauda medikamentiem, algām … tā gribās būvēt!

apsardzības dienests
apsardzības dienests

toties obligātajam apsardzības dienestam līdzekļi gan atradās. Tā tik turpināt, nākotnē nebūs ko iesaukt

Pavļuts Marozovs
Pavļuts Marozovs

Vaidzēj vaksinēties, ta tagat neslimotu.

Derdz
Derdz

Vai medicīniskā mafija aiz bezkaunīgs apetites

Savējie
Savējie

Nožēlojami

Ha Ha
Ha Ha

Ko tad Avena fonds vairs nepalīdz?