AS “Latvenergo” komentārs, vai par 100 miljoniem pirks ieceri

Mārtiņš Čakste
"Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu paplašināšanu ar lieljaudas atjaunīgās enerģijas projektu īstenošanu nacionālo interešu labā ir raisījis augstu interesi dažādās aprindās. Arī tādu, kas būtībā atklāti nostājas pret Latvijas enerģētiskajām interesēm, apzināti vai neapzināti izplatot melus un dezinformāciju.

Šīs darbības nemaina un neietekmēs AS “Latvenergo” nacionālo nostāju – koncentrēties uz lieljaudas atjaunīgās enerģijas projektu attīstīšanu valsts un sabiedrības interesēs. Lieljaudas vēja un saules parku ātra īstenošana ir kritiski nozīmīga Latvijas atkarības no ārzemju fosilo resursu cenām novēršanai un sekmēs elektrības cenas samazinošu situāciju.

Dažādu nozaru ekspertu sociālo mediju video, kas piedzīvo pārpublikācijas ierobežota loka plašsaziņas medijos, vērtējam par apzināti kaitnieciskām Latvijas kā enerģētiski neatkarīgas un konkurētspējīgas valsts virzībai. Šī mērķa sasniegšanas nozīmību mums katru dienu atgādina karš Ukrainā.

Ir uzņēmumi, kas pērk gatavus projektus, un ir uzņēmumi, kur projekts tiek veidots no nulles. Trešie – kā AS “Latvenergo”, strādā abos virzienos, jo ambīcijas ir lielas un ātrumam ir ļoti svarīga nozīme. Tas, kādu pieeju izvēlēties, ir jautājums par katras kompānijas iekšējo kapacitāti, pārliecību un vēlamo izaugsmes ātrumu. Tādēļ, lai panāktu straujāku dinamiku, AS “Latvenergo” iet arī otru, īsāku, ceļu –  projekta iegādi. Vērtējam, kur ir iesākts projekts ar jau veiktām izpētēm, pietiekami sagatavotu dokumentāciju, kur gatavības pakāpe ir tāda, lai jau pieņemtu lēmumu par investīcijām.

Jums būs interesanti izlasīt:

„Latvenergo” operatīvā darbība – apšaubāms projekts vai mahinācija simt miljonu vērtībā? – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
anna
anna

Mums ( latvenergo. kas ir valsts uzņēmums?) ir hesi. Vai tāpēc elektrība ierindas lietotājam ir lētāka???? Tā tiek pārdota par tirgus cenu. Tas pats būs ar šo ventilatoru enerģiju. Ierindas elektrības pircējam tas neko nedos. Plāns IR izvilkt miljardu no valsts ( mūsu visu) kabatas un nozagt lielu daļu. Par atlikumu kaut ko salipināt un enerģiju pārdot mums par tirgus cenu!!!!!!!!!! Meži ar saviem +30% vai mīnus,- no kuras puses skatās…..vienas afēras. Un valsts pieņem budžetu ar -2mljrd!??? Re kur jau ir 1 mljrd!!!! Neredzu jēgu maksāt nodokļus……

Hizzo
Hizzo

“…Dažādu nozaru ekspertu sociālo mediju video, kas piedzīvo pārpublikācijas ierobežota loka plašsaziņas medijos, vērtējam par apzināti kaitnieciskām Latvijas kā enerģētiski neatkarīgas un konkurētspējīgas valsts virzībai. Šī mērķa sasniegšanas nozīmību mums katru dienu atgādina karš Ukrainā.”
Man gan liekas, ka lielākā un galvenā kaitniecība ir tas ka vēl joprojām esam sinhronizēti ar krievijas energoapgādes tīklu. Lai atslēgtos no krieviem naudas nav jocīgi ne?

Blackout
Blackout

Nevis naudas nav lai atslēgtos, bet visa Baltija piesinhronizēta Krievijas tīklam. Tīkla frekvence tiek uzturēta tur, attiecīgi tīkla balansēšanas jaudas tiek ražotas Krievijā. Te pie mums vienīgi Tec ar gāzturbīnu tehniski atbilstu prasībām lai varētu balansēt tīklu, bet tai vajag gāzi. Tāpēc arī nevar atslēgties.

Hizzo
Hizzo

Tās ir stratēģiskas izšķiršnās. Manuprāt. kamēr nav atrisināts jautājums par pilnīgu un galīgu atvienošnos no krievijas energosistēmas jebkurām vidējas vai lielas jaudas ģenerējošām jaudām nav nekādas jēgas, sevišķi vējam un saulei. Cik atceros bija projekts par invertoru staciju Polijā, bet tur jau pārrobežu sadarbība un nav viegli dabūt “speķīti uz rokām”.

parka
parka

Pie mums jau vispārpieņemts, ka jebkura kust;iba tiek apmelota un apķengāta – lai tikai nekas nenotiktu, jo lēnāk, jo labāk– ilgāk aldziņas ripos mebedzērīšiem, valdēm un padomēm, m tikmēr vēl kādus saskanojumus, imitācijas NVO vēl jāsataisa — vajag taču pornogrāfisko caurspīdīgumu visiem interesentiem un kādas iepsējas izpausties soctīklos, bildēties…. iegūst visi Tikai nekas nekustēsies ne par ko un laimīgi visi

oga
oga

Opā!! Kas tad tie par rēķiniem un draudiem no Latvenergo čakstes. Latvijas elektrības patērētājiem elektrības cena nav atkarīga LV saražotās elektroenerģijas pašizmaksas, bet gan no biržas cenas. Tā vienkāršāk un vieglāk apjāt latvijas elektroenerģijas patērētāju. Būtu pareizi sadalīt Latvenergo pa Latvijas novadiem – Latgale, Vidzeme un Kurzeme, lai savā starpā konkurē. Tad vispar kaut kādā veidā varētu realizēt brīvo tirgu.

Gaiziņš
Gaiziņš

Būtu pareizāk Vidzemei šķirties no Latkrievijas un latviešiem levitiem, rinkevičiem, ņenaševām un ēlertēm. Un iestāties kā autonomai Igaunijā un atjaunot Livoniju. Saskaņā ar “Latviešu vēsturisko zemju likumu” Vidzeme un vidzemnieki jau tāpat nekad Latvijā nav bijuši.

levits meijeres dēls
levits meijeres dēls

Līvzeme būs ziemeļu izrēla

klimata ministrs Brīnumdaris (Čudars)
klimata ministrs Brīnumdaris (Čudars)

Ja zooloģiskajam dārzam iedotie 40 milijoni nevienu neintresē, nesaprotu – kapēc latvenergo 100 milijoni baigi rūp

Bijušais klients.
Bijušais klients.

Latvijas tautai nu galīgi nebūtu izdevīgi, ka Latvenergo nopērk to projektu, Latvijas tautai būtu izdevīgi, ka Kaigu purvā viņi tur paši uzceļ un Latvenergo līdzvertīgu citur.

Bijušais klients.
Bijušais klients.

Latvenergo un mūsu politiķi bija tie, kas pirms gadiem 15 uzsēdināja un Krievijas gāzes adatas, un par viņu ,,centību,, vēja parku celšanā labi liecina 1 fakts, Latvenergo vienīgā vēja parka jauda ir 1MW, igauņu Enefit visu vēja parku jauda ir gandrīz 400MW.